четвер, 12 лютого 2015 16:54

Рада погодила правила обрання голови Антикорупційного бюро

Рада погодила правила обрання голови Антикорупційного бюро
minfin.com.ua

Верховна Рада визначила порядок призначення і звільнення директора Національного антикорупційного бюро.

Парламент у четвер ухвалив в цілому відповідний закон про внесення змін до законодавства щодо діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції ("за" - 247 голосів).

Як пояснив керівник фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко, представляючи законопроект з трибуни парламенту, президент призначає директором Антикорупційного бюро одного з трьох претендентів, кандидатури яких були винесені на його розгляд конкурсною комісією.

У разі наявності причин для звільнення директора Національного антикорупційного бюро президент або парламент можуть прийняти рішення про зняття його з посади.

Як повідомлялося, 3 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства України з питань протидії корупції (№1660).

Раніше голова парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв (фракція "Об'єднання" Самопоміч ") повідомляв, що при підготовці законопроекту до другого читання було розглянуто 243 поправки, з них 64 враховано.

"Ми зробили процедуру призначення директора бюро дуже ретельною, а звільнення дуже складним", - пояснив Е.Соболев.

Щодо зняття керівника Антикорупційного бюро він сказав: "Його можна буде зняти, тільки якщо спеціальний незалежний аудит визначить, що діяльність бюро неефективна. Лише при одночасному згоді президента і парламенту".

На посаду директора Національного антикорупційного бюро претендує 161 кандидат.

Зараз ви читаєте новину «Рада погодила правила обрання голови Антикорупційного бюро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути