четвер, 17 вересня 2015 12:45

Рада підтримала підвищення зарплат і реструктуризацію

Рада підтримала підвищення зарплат і реструктуризацію

Верховна Рада підтримала пакет урядових законопроектів з підвищення зарплат та пенсій та реструктуризації зовнішнього боргу.

Зокрема депутати підтримали:

 - законопроект №3056 "Про забезпечення фінансової стабілізації в рамках виконання програми Міжнародного валютного фонду "Механізм розширеного фінансування" - 309 голосів.

 - №3057 "Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо державних деривативів (щодо реструктуризації державного і гарантованого державою боргу і його часткового списання)" - 307 голосів.

 - № 3058 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реструктуризації державного і гарантованого державою боргу і його часткового списання)" - 309 голосів.

 - № 3059 "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування при реструктуризації державного і гарантованого державою боргу і його часткового списання" - 308 голосів.

 - №3060 "Про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати) - 340 голосів.

Так, мінімальна зарплата з 1 вересня має зрости до 1 378 гривень, мінімальна пенсія - 1 074 грн, а прожитковий мінімум - 1 330 грн.

Нагадаємо, що Україна 27 серпня заявила про досягнення домовленості про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19, 3 млрд доларів з комітетом кредиторів, що представляє власників цих українських зобов'язань приблизно на $ 9 млрд.

Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу, а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки - з 2015-2023 на 2019-2027. Для цього замість існуючих 14 випусків єврооблігацій (11 суверенних і трьох гарантованих державою "Фінінпро") і декількох гарантованих державою кредитів ("Укравтодору", КБ "Південне" і "Укрмедпостач") із середньозваженою купонною ставкою 7,22% річних будуть випущені дев`ять приблизно рівних за обсягом нових випусків доларових єврооблігацій, які будуть погашатися щорічно в 2019-2027 рр., зі ставкою купона 7,75% річних. Нараховані відсотки до запланованої дати випуску за існуючим паперах будуть капіталізовані в нові єврооблігації.

Крім цього, власники єврооблігацій пропорційно своїй частці в сумарному реструктуризованому боргу отримають 20-річні державні деривативів. Платежі за ними будуть здійснюватися у грошовій формі в доларах США в залежності від динаміки зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3%, виплат по паперах не буде. У випадку, якщо приріст реального ВВП складе від 3% до 4%, виплата по паперах складе 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо понад 4% - то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%.

Розпорядження Кабміну про реструктуризацію передбачає, що "оголошення про обмін буде розпочате до 15 вересня, і в жодному разі - до 23 вересня", коли настає термін погашення єврооблігацій на $ 500 млн.

Зараз ви читаєте новину «Рада підтримала підвищення зарплат і реструктуризацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути