
Миротворці на Донбасі спонукатимуть ДНР і ЛНР притримуватись миру.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповів експерт з міжнародної політики Олег Грицаєнко, коментуючи рішення України попросити в ООН направити миротворців.
"Україна оголосила цю ініціативу. Далі — починаються міжнародні консультації. Потім період обговорення. Він може бути тривалими. Але все залежить не від самої ідеї, а від її кінцевої форми. Тобто — який мандат цієї місії, що він включатиме, яким чином ця місія функціонуватиме, де розміщуватиметься", — розповів експерт.
Від зазначив, що рішення залежатиме від Ради безпеки ООН.
"Рішення має ухвалюватись всіма. В тому числі і Росією. Якщо заблокують це рішення, то покажуть світові, що вони взагалі проти миру. Це вдарить по "залишкам" міжнародного іміджу Росії. Також, якщо заблокують, то існують інші формати миротворчих операцій. Їх проводить Європейський союз. Знаємо приклади, коли Сполучені Штати збирали коаліцію навколо будь-яких мандатів. Проводили операції, як вони казали, примушення до миру. Хоча, звісно, мандат ООН був би набагато кращим для такої операції", — підкреслив Грицаєнко.
Експерт зауважив, що введення миротворців на Донбас спонукатиме до миру: "Це зменшить інтенсивність бойових дій. Присутність миротворців спонукатиме ДНР і ЛНР до притримання якихось правил. Можливо, вдасться дотримуватись перемир'я. Хоча, безумовно, це не означатиме припинення війни. Але Україна отримає повноцінну передишку. Відклавши на певний час Донбас, зможе зайнятися власними справами. Це — економікою, реформами. В той час, як економіка Росії сповзатиме в кризу".
Він додав, що Україні вигідно підтримувати мирний процес.
"Військовим шляхом цю війну не виграти. Тому навіть просто переговорний процес — це на руку Україні. Затягування часу нам вигідне, Росії навпаки — ні. Їх мета ослаблювати Україну. "Сіяти" паніку, ввести інформаційну війну. Це все краще робити, коли йдуть військові дії. Україна, як держава, слабшає, коли йдуть військові дії. Росія слабшає за умов миру на Донбасі, переговорів та санкцій", — розповів він.
Нагадаємо, 18 лютого Рада нацбезпеки і оборони схвалила звернення України до ООН і Євросоюзу про введення миротворців на територію країни. Питання введення миротворців на Донбас ООН розгляне 23 лютого. З генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном зустрінеться міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Коментарі