середа, 15 січня 2014 11:28

Громадянська платформа Майдан: "Наша мета - взяти політиків і чиновників під контроль"

Учасники спільноти "Громадянська платформа "Майдан" мають намір продовжувати проведення робіт з благоустрою міських просторів і пропагування дотримання правил суспільної поведінки, незважаючи на зростання агресії з боку місцевих представників різних політичних сил. Нагадаємо, що напередодні у низці регіонів, зокрема у Миколаєві, Дніпропетровську, Рівному, Івано-Франківську та деяких інших містах, представники провідних українських партій влаштовували провокації по відношенню до учасників спільноти. Провокатори залякували молодих людей, погрожуючи фізичною розправою і вимагаючи назвати організаторів їхньої діяльності.

Самі учасники спільноти на своїх ресурсах в соціальних мережах наполягають на тому, що їх діяльність заснована на принципі самоорганізації, і вони не мають стосунку до жодної з політичних сил. Поява спільноти "Громадянська платформа "Майдан" стала реакцією активних громадян на нездатність політиків використати народну енергію Майдану і направити її на досягнення змін у країні. Учасники спільноти вважають, що для зміни країни недостатньо просто стояти в центрі Києва, потрібно активно діяти там, де ти живеш. Вони впевнені, що безліч малих справ, які кожен зробить виходячи зі своїх можливостей і здібностей, призведе до кардинальної зміни країни в цілому. В якості інструментів досягнення своїх цілей члени спільноти називають - активну громадянську позицію кожного громадянина України і встановлення громадянського контролю над діяльністю влади на місцях.

Ініціативи учасників спільноти знаходять підтримку в різних регіонах країни. Жителі великих міст, які активно користуються соціальними мережами, активно відгукуються на заклики організуватися для вирішення місцевих проблем, що стосуються благоустрою, поліпшення якості функціонування комунальних служб, підвищення безпеки і порядку на вулицях. Найбільш активні жителі Києва, Одеси, Харкова, Львова, Чернігова, Полтави та Тернополя.

Активісти "Громадянської платформи "Майдан" впевнені, що "шлях до Європи починається з простих і реалістичних кроків. Він починається з цивілізованих правил поведінки на дорогах і тротуарах, тому активісти спільноти з Києва та Львова спільно намагаються перевиховати порушників правил паркування. Шлях до Європи починається з безпечних і добре освітлених вулиць, за чим повинні стежити комунальні служби". Але поки комунальні служби зволікають, активні мешканці Чернігова та Полтави з ліхтариками в руках виконують роль поводирів для перехожих, що пізно повертаються додому. "Темні провулки - справжній розплідник для хуліганів і злочинців, а якість тротуарів така, що в темряві можна ноги переламати, - зазначає учасник спільноти "Громадянська платформа Майдан" Олексій. - Я не хочу, щоб мої близькі та знайомі поверталися додому боячись, що стануть жертвою розбійного нападу, або покалічилися. Тому ми з друзями організували чергування і вечорами проводжаємо перехожих, освітлюючи їм дорогу ліхтариками. Паралельно хлопці-юристи зі спільноти обіцяли допомогти нам підготувати запит до комунальних служб міста та у відповідні департаменти мерії і консультують нас, як нам правильно домогтися освітлення на своїй вулиці".

Жителі Києва, Полтави та Рівного провели у своїх містах прибирання територій парків і скверів, розфарбували яскравими фарбами занедбані міські об'єкти. Результати своїх творчих робіт вони розміщують і обговорюють в соціальних мережах.

"Представники політичних партій просто не розуміють того, що нам набридло слухати їх балаканину. У них своя мета - боротися за владу, а наша мета - взяти всіх політиків і чиновників під громадянський контроль. Мобілізація співгромадян для проведення кампанії з організації контролю над діяльністю комунальних служб і ефективністю роботи місцевих органів влади об'єднує всіх активних українців, незалежно від партійної приналежності. Тому ми маємо намір діяти вже зараз", - йдеться на соціальний сторінці спільноти "Громадянська платформа Майдан".

Зараз ви читаєте новину «Громадянська платформа Майдан: "Наша мета - взяти політиків і чиновників під контроль"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

27

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути