четвер, 21 січня 2016 10:45

Фесенко пояснив, чому депутати подались в Конституційний суд

Фесенко пояснив, чому депутати подались в Конституційний суд

У Верховній Раді досі немає 300 голосів для ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації. Так Gazeta.ua політолог Володимир Фесенко прокоментував подання депутатів до КС щодо роз'яснення термінів внесення таких змін.

"Головна причина - зараз немає 300 голосів. Тому потрібен час. Якщо голоси не знайшлися за останні місяці, де гарантія що знайдуться у наступні", - сказав він.

"Інший варіант - затягують час щоб прив'язати ухвалення конституційних змін до домовленостей у Мінську. Зараз переговори активізувались. Тиснуть і на нас. Але і на РФ. Щоб пішла на поступки у передачі кордону", - додав експерт.

Політолог назвав третій варіант такого кроку. "Обмежити можливість для голосування щоб не було маневрів і перенесення на наступну сесію. Якщо буде рішення КС що "ні" - треба проголосувати на теперішній сесії. Все. Тоді ніяких перенесень не може бути", - сказав він.

Водночас Фесенко вважає, що краще голосувати за зміни "не пізніше 1 лютого, до початку наступної сесії".

"Важко уявляю, як на наступній сесії можна це голосувати. Навіть якщо Конституційний суд дасть добро, це може стати приводом для скасування рішення. Як це сталося зі змінами, які приймалися під час Помаранчевої революції. Коли за Януковича їх скасували. Тоді Конституційний суд скористався реальними помилками. Порушеннями процедури, коли внесли зміни у текст перед другим голосуванням. Зараз теж може виникнути така ситуація", - пояснив політолог.

Також експерт вказав: провал рішення може призвести до "скасування чи пом'якшення санкції проти Росії".

"Частина європейських політиків будуть вимагати скасування санкцій. Мовляв, Москва виконує Мінські домовленості, а Київ - ні. Про такий негативний сценарій я чув від європейських дипломатів задовго до сьогоднішнього дня", - сказав Фесенко.

Нагадаємо, 51 депутат звернувся до Конституційного суду для роз'яснення, чи можна розглядати зміни до Основного Закону щодо децентралізації на наступній сесії Верховної Ради. Раніше депутати продовжили третю сесію до лютого, аби розглянути такі зміни.

Зараз ви читаєте новину «Фесенко пояснив, чому депутати подались в Конституційний суд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути