вівторок, 22 квітня 2014 16:25

Більшість українців підтримують унітарність та одну державну мову

Більшість українців підтримують унітарність та одну державну мову
Фото: gordonua.com

Майже 57% українців вважають, що єдиною державною мовою у країні має бути українська, державний устрій України має бути унітарним, свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова і соцгруппой "Рейтинг".

Згідно з результатами, якби референдум (з таких питань, як статус української та російської мов, можлива федералізація України, можлива інтеграція України в ЄС, Митний союз, вступ до НАТО) відбувся найближчим часом, то в ньому взяли б участь 82,7% виборців (57,5% - впевнені, 25,2% - швидше за все).

71,4% опитаних проголосували б за унітарний устрій держави (17,1% - проти), 59,5% - висловилися б за українську мову як єдину (36,5% - проти), 59,2% підтримали б вступ до ЄС (23,9% - вступ до Митного союзу), і 39.5% схвалили б вступ України до НАТО (45,9% - проти).

За федералізацію України готові голосувати 16,7% опитаних, 69,3% - за унітарну державу з децентралізацією влади.

56,5% опитаних виступають за те, щоб єдиною державною мовою залишалася українська, а російська вільно використовувалась. Дві державні мови в Україні хочуть 37,6% респондентів.

44,8% респондентів виступають за збереження позаблокового статусу України, 32% - проти.

Підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС підтримують 60,4% опитаних українців, проти - 25,4%. Створення єдиної союзної держави у складі Росії, Білорусії та України підтримують 20,1%, не підтримують - 70,5%.

Вступ України до складу РФ як частини РФ підтримують 7,5% респондентів, проти 84,8%. Ідею переходу області в якій вони проживають, до складу РФ підтримують 8,5% українців, 85,3% - не підтримують.

Зараз ви читаєте новину «Більшість українців підтримують унітарність та одну державну мову». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути