середа, 20 січня 2016 13:36

Американський експерт дав сім завдань Україні на цей рік

Американський експерт дав сім завдань Україні на цей рік
Андерс Аслунд

Високопоставлений співробітник видання Atlantic Council, відомий багатьма працями на тему України, Андерс Аслунд дав сім завдань для України.

За словами аналітика, перед країною на цей рік стоять дуже важливі завдання.

Реформа прокуратури і судів. Незважаючи на прийняття нових законів, генеральний прокурор Віктор Шокін зумів зменшити до мінімуму ці зміни. Аслунд говорить недвозначно – Шокін мусить залишити посаду, а реформи слід розпочати наново під новим керівництвом. Десять тисяч суддів слід піддати процесу люстрації і судовій системі призначити нових суддів.

Енергетика. Цього року слід закінчити ропочаті торік реформи в галузі енергетики. Ціни на газ і електроенергію повинні бути на ринковому рівні і передані під контроль незалежного регулятора. Слід розвинути ринок газу та електроенергії, оподаткування незалежних продуцентів нафти і газу повинно бути розсудливим. Третина населення отримує соціальні субсидії, але їх не повинні мати енергетичні компанії.

Державні установи і корупція. Цьому питанню експерт приділяє особливу увагу. Він вважає, що 1833 державні компанії є джерелом особливої корупції . Більшість із них повинна бути продана на регіональному рівні, а найважливіші 100 із них – переважно в газузі енергетики і транспорту – приватизовані з можливою участю міжнародних покупців. (bidders). Компанії оборонної промисловості – це окреме питання, і російські покупці не можуть бути допущені до участі в торгах.

Закон про державну службу. Хоча закон був схвалений торік, він має бути запроваджений в життя навесні. Йдеться про те, щоб його відповідно втілити. Зарплати державних службовців мусять бути збільшені. Слід розмежувати політичні призначення від призначень на державні посади. Приймання на державну службу повинно відбуватися на основі іспитів; слід ввести норми проти конфлікту інтересів.

Бюджет. Хоча дефіцит бюджету в Україні вдалося взяти під контроль, а корупційні витрати скоротити, треба провести реформу схвалення бюджету, щоб процес був прозорим. Це, на думку Аслунда, вимагатиме допомоги від Заходу.

Дерегуляція. Торік цей процес не проведено до кінця, каже експерт. Слід закрити чимало контролюючих агентств. Він вважає, що після проведення дерегуляції Україна може досягти значно вищого рівня в індексі Світового банку – Ease of Doing Bussiness Index.

Освіта. Аслунд вважає, що колишній міністр освіти Дмитро Табачник спричинив хаос у шкільній системі. У цій галузі, продовжує він, слід встановити основний порядок. За приклад можна взяти шкільну систему Польщі.

Зараз ви читаєте новину «Американський експерт дав сім завдань Україні на цей рік». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути