Майдан поширюється на переважну більшість областей України, — каже 31-річна Леся Оробець, нардеп від "Батьківщини". — Також відбувається його розвиток і в Києві.
— Майдан — це живий організм, який постійно міняється, пристосовується до нових умов, — додає вона. — Він був мирний у листопаді-грудні, а зараз став рішучий. Ця тенденція зберігатиметься.
Що за люди стоять на Майдані?
— Наполовину — це не кияни, а представники всіх областей країни. Вихід футбольних фанатів донецького "Шахтаря" та заяви луганської "Зорі" на захист місцевих майданів чітко показав, що молодь на сході країни — теж за Майдан. А це — майбутнє України.
Скільки людей зараз пропали безвісти?
— Точно сказати неможливо. Перші три дні завжди найбільша кількість загублених, але з часом більшість із них волонтери знаходять. Зараз ми уточнюємо інформацію по близько сотні осіб. Сподіваюся, що найближчим часом ця цифра суттєво зменшиться. Щодо Дмитра Булатова, то достовірної інформації про його перебування в мене немає.
Провокації від влади очікуєте?
— Влада провокує постійно. Є два види провокації: інформаційна та силова. Наприклад, постійні інформаційні закиди про гори трупів то в моргах, то в крематоріях. Але як тільки копнути джерело, що посилає ці інформаційні "качки", одразу стирчать міліцейські вуха.
Як розвиватимуться події?
— Сценаріїв розвитку подій дуже багато, але загалом їх можна звести до трьох головних. Перший — спроба силового розгону Майдану і провокування кровопролитного протистояння. І це не буде громадянська війна, бо воюватиме не одна частина суспільства з іншою. Тоді буде боротьба народу з карателями.
Другий — імітація перемир'я і винищення владою за цей час активного прошарку лідерів Майдану. Саме їх, бо Майдан тримається на кількох сотнях керівників невеликих груп.
Третій — суспільство дотискає владу відносно мирними способами і запускає процес повного перезавантаження країни.
Коментарі