Від 100 тис. грн до мільйона пропонують сотникам загонів самооборони Майдану, щоб ті відмовилися від своєї діяльності. Такі пропозиції отримали більшість керівників загонів, кажуть у штабі національного спротиву.
— За сотню пропонують до мільйона гривень. Майже до кожного сотника уже підійшли і казали: ми беремо на себе повне фінансування вашої сотні, а ви маєте вийти на сцену і оголосити, що не довіряєте політикам, — розповідає керівник штабу спротиву Анатолій Ведмідь. — Тут зібрались ідейні люди, ніхто не повівся.
На Майдані створено 39 сотень, що об"єднують близько 12 тис. людей. Вони утворилися після 1 грудня, коли захопили перші будівлі в центрі Києва, а на Майдані звели барикади. Більша частина об"єднує людей за територіальним принципом. Майже кожен регіон України представлений власною сотнею.
— І до мене підходили. Пропонували 200 тисяч гривень, щоб я залишив Майдан. Потім із тією ж пропозицією підходили до моєї дружини, — розповідає один із сотників. Його побратими чергують на барикаді на Європейській площі. Не називається. — Ми по душах поговорили з тим чоловіком, він зізнався, що його уповноважили люди з Партії регіонів.
Сотні самооборони займаються охороною барикад та порядку на Майдані. Чергують на вул. Грушевського. Озброєні палицями, дубинками та щитами, дехто має газові балончики.
— Недавно пропав один із осавулів у козацькій сотні, що стоїть біля Головпоштамту. Можливо, він і купився, але поки що не ясно. Чоловік зник безвісти, вдома на Миколаївщині його нема, — розповідає 34-річний Валерій, охоронець на цій же барикаді. — До отамана дзвонив якийсь чоловік, обіцяв гроші. Він відмовився, усім розказав про це.
У штабі національного спротиву кажуть, що ніхто не погодився на підкуп.
— Ми перевірятимемо всі факти і будемо жорстко реагувати на такі заяви. Їх у нас вже є кілька десятків — влада не полишає намірів розхитати Майдан зсередини, — каже начальник фінансової частини Майдану Тарас Мацук.
Коментарі