— Ситуація в країні важка, і з кожним днем вона тільки погіршується, — каже лідер партії "Сильна Україна" 54-річний Сергій Тігіпко. 16 вересня зустрічається з працівниками рибного заводу "Миколаїврибпром" у місті Нова Одеса на Миколаївщині.
Разом з нардепом, керівником обласної організації партії 37-річним Миколою Жуком йдуть до лабораторії. Із працівниками говорять про ситуацію на Донбасі. Присутні обступають політика. Уважно слухають.
— Ми втратили тисячі людей, — розповідає Сергій Леонідович. — І те, що говорять про три тисячі, — я особисто не вірю. Втрачено набагато більше. Хіба політики, які штовхнули їх туди, не розуміли, що в підсумку вони сядуть за стіл переговорів? Попутно — угробили економіку, обвалили курс, а за стіл переговорів сіли, втративши важливі переговорні позиції.
Тігіпко наголошує, що нинішнє перемир'я на Донбасі необхідно утримати.
— Навіть при такому стані справ будуть провокації. Політики з усіх боків кричатимуть, мовляв, давайте дотиснемо Донбас. Але дотиснути не вийде. Ми втратимо безліч життів молодих хлопців ні за що. Тому що перемогти неможливо. Це раз. Друге, у жителів Донецької та Луганської областей сьогодні розвинулися потужні антикиївські настрої. Тому моя позиція однозначна: перемир'я потрібно утримувати.
Тігіпко зазначає, що необхідною умовою утримання ситуації під контролем повинні стати прозорі та відкриті переговори:
— Вести переговори необхідно з позицій незалежності й територіальної цілісності країни: ніякої самодіяльності регіонів у питанні відділення, оскільки Україна повинна бути єдиною країною, в армії повинні бути професіонали, і третє — працювати над зміцненням зовнішніх зв'язків. Не можна давати ніякому регіону право вирішувати через референдуми — піти чи залишитися в Україні. Якщо тільки це вийде, можете собі уявити: в кожному регіоні знайдеться якийсь популіст, що скаже: відокремлюємося й усе буде в нас відмінно. Насправді це загрожує війною й новими проблемами. Тому слід триматися разом.
— Сергію Леонідовичу, — звертається до нього сивий чоловік. — Мені з воєнкомата принесли повєстку сину. В армію. Я йому кажу: а чого ти ходиш, повєстки носиш? Ти йди в АТО. Він не хоче.
– 300 тисяч під погонами, а ми не можемо назбирати 50 тисяч людей, які підуть воювати, — каже Тігіпко. — А той, хто під погонами, у нього така спеціальність — захищати Батьківщину. Ми зараз витрачаємо час. Потрібна професійна армія. Повірте, зараз таке безробіття насувається. Багато людей зі спеціальною підготовкою пішли б. Дайте соцпакет жінці, дітям. Чоловіки не злякаються. Але заплатіть нормальну заробітню платню. У нас іншого варіанту нема. Вихід один — швидко будувати професійну армію.
Люди погоджуються.
Того дня Благодійний Фонд Сергія Тігіпка закупив медикаментів на 88 тис. грн. Передали їх до установи охорони здоров'я Міністерства оборони — Головного військового клінічного госпіталю в Києві. Це вже другий внесок фонду для столичного госпіталю.
Перший був на 100 тис. грн. Також ліки та обладнання отримали медзаклади Луцька та Запоріжжя. Раніше фонд передавав медикаменти до шпиталів у Харкові, Львові, Дніпропетровську. Понад місяць Тігіпко займається благодійністю для військових медзакладів. За цей час вже дали понад 600 тис. грн.
— Допомога готується індивідуально: кожен госпіталь подає заявку на те, що йому необхідно на даний момент. Фонд задовольняє цей запит, — розповідає директор фонду Алла Семерня.
Коментарі
1Я тоже не верю, что погибших у нас только 3 тыс. человек - их точно намного больше. Я уж не говорю, кто попал в больницу с ранениями, травмами, кто лечится у психиатра после всего этого кошмара. У родных элементарно может не быть денег на лечение своих защитников после покупки бронежилета. Поэтому эти деньги очень даже уместны.