пʼятниця, 03 січня 2020 07:51

"Рябошапка матиме суперможливості. Він стає директором парламенту"

Автор: TWITTER.COMSARGANLARYSA
  Робітники 28 грудня збивають напис  ”Генеральна  прокуратура України” на будівлі установи. З 1 січня Генпрокуратуру перейменували на Офіс генерального прокурора. Це передбачили реформою. Роботу заклад почав 2 січня. Мають ще знайти працівників на 200 ва­- кансій
Робітники 28 грудня збивають напис ”Генеральна прокуратура України” на будівлі установи. З 1 січня Генпрокуратуру перейменували на Офіс генерального прокурора. Це передбачили реформою. Роботу заклад почав 2 січня. Мають ще знайти працівників на 200 ва­- кансій

— Система юстиції орієнтувалася на задоволення людей, які її контролювали. Так не можна працювати далі. Нам вдалося очистити Генеральну прокуратуру. Трансформувати її в Офіс генерального прокурора. Це унікальний історичний момент, — говорить генпрокурор 43-річний Руслан Рябошапка на брифінгу 26 грудня.

Офіс генерального прокурора запрацював 2 січня.

У вересні Верховна Рада ухвалила закон про реформу прокуратури. Генпрокурор тепер повинен мати вищу юридичну освіту (у травні 2016-го депутати змінили вимоги до претендентів на посаду генпрокурора. Ним могла стати людина без юридичної освіти та десятирічного стажу роботи в галузі права. Генпрокуратуру очолив Юрій Луценко. — ГПУ). Він може створювати спеціалізовані прокуратури. Регіональні й місцеві відділення стають обласними й окружними. Кількість працівників зменшують із 15 тис. до 10 тис. Національна академія прокуратури перетворюється на Тренінговий центр прокурорів.

Реформу планують завершити за два роки.

Із 20 листопада 2019-го прокуратура не веде розслідувань. Офіс генпрокурора тільки координує їх.

З нового року народних депутатів затримуватимуть, арештовуватимуть і притягатимуть до кримінальної відповідальності без згоди Верховної Ради. "Добро" на їх затримання, обшук чи прослуховування даватиме генеральний прокурор. Тільки він може відкривати провадження проти народних обранців.

— Робота прокуратури залежить від керівника. Про авторитет генпрокурора Руслана Рябошапки казати рано. Поки що особливого прогресу не видно, — говорить колишній нардеп, юрист 41-річний Валерій Карпунцов.

— Механізм працює на "старих дріжджах". Пишуть — довіра до прокуратури піднялася. Навіщо брехати? Генпрокурор отримав більше повноважень. Та хіба щось змінилося у криміногенній ситуації? Нічого. У Рябошапки купа можливостей. Монобільшість, президент, уряд, який може піднімати зарплати прокурорам. Є розуміння СБУ, інших правоохоронних органів. Умови для роботи — комфортні.

Рябошапка на посаді вже понад 100 днів (очолив Генпрокуратуру 29 серпня 2019-го. — ГПУ). Без конкурсу поставив начальників департаментів, прокурорів області. Він не самостійний, орієнтується на президента.

Реформу прописали неграмотно. Вона нагадує люстрацію для прокурорів. Тож матиме негативні наслідки для бюджету — мільйонні виплати працівникам, які вважатимуть свої звільнення незаконними і поновляться через суд.

Справедливого відбору не було. Комісія з незрозумілих людей. Тести зі смішними завданнями. Загальні запитання. Людина працювала, до неї не було ніяких застережень, не корупціонер. А її взяли і звільнили. На це дивляться з обласної, районної прокуратури. Невже у них буде зацікавленість? Працюватимуть одним днем. Бо виходить, що немає сенсу вкладати у справу знання і професіоналізм. Розумні не потрібні. Треба слухняні. За цим принципом і відбирають.

— Якщо Зеленський — це смартфон, то Рябошапка — новий додаток, який допомагає йому керувати державою, — каже політолог 31-річний Микола Давидюк.

— У генпрокурора з'являються суперможливості. Він стає директором парламенту. Бо підписуватиме подання на притягнення нардепів до відповідальності. Через нього Зеленський управлятиме Верховною Радою. Йому вже не буде потрібен лідер фракції — матиме потужніший "кийок" при голосуванні.

Однак Рябошапка амбітний. Йому важливо зберегти ім'я в очах Європи й Сполучених Штатів. Не заперечує роботу в міжнародних інстанціях. Мислить далі, ніж посада у прокуратурі. Має своє бачення, створюватиме приклади успішних кроків. Поки що таких немає.

Призначення Рябошапки — одне з кращих рішень Зеленського. Але поки що він мало зробив, аби це задовольнило суспільство.

12 департаментів та вісім управлінь працюватимуть в оновленому Офісі генпрокурора. Протягом трьох місяців 610 із 1339 прокурорів ГПУ пройшли атестацію, перевірку на доброчесність. Більшість — віком від 30 до 40 років. Із 2,5 тис. працівників Генпрокуратури у новому Офісі залишаться 1,5 тис. Створені спеціалізовані прокуратури — антикорупційна та з питань військових злочинів і оборонно-промислового комплексу. Із 20 січня в Офіс прийматимуть документи на посади. Добиратимуть працівників без прокурорського досвіду — відкриють понад 200 вакансій.

Зараз ви читаєте новину «"Рябошапка матиме суперможливості. Він стає директором парламенту"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути