— Олійник у селі землю купив ще в 1990-х. Строїтися почав на початку 2000-х, як мером Черкас став. Спочатку звів хату невелику. Велика стройка була у 2006–2007 роках. І так розстроївся, що вийшов котедж, — розказує Григорій Петрович, 57 років. Із дружиною 43-річною Оленою підвозять сірою "дев'яткою" до села Кедина Гора Золотоніського району на Черкащині. Тут на березі Дніпра екс-"регіонал" Володимир Олійник має дачу.
Активісти знайшли її у лютому 2014 року після втечі Олійника з країни. Спочатку переховувався у Криму, тепер — у Росії. 3 серпня колишній прем'єр Микола Азаров у Москві сказав, що вимагатимуть перевиборів президента України. На посаду висуватимуть Володимира Олійника. Останній перебуває у розшуку за просування у парламенті диктаторських законів 16 січня 2014-го. Тоді він як заступник керівника фракції Партії регіонів керував голосуванням руками.
— Олійник був неконфліктний. Виходив у шортах на пляж, здоровався, — каже Григорій Петрович.
Дорога в селі розбита. Будинок колишнього "регіонала" розташований у пров. Південний. На березі ще кілька домів. Пляж невеликий, там відпочивають дві пари й кілька хлопців.
— Ми туди ніколи на пляж не ходили, — каже чоловік років 35. — Там охрана весь час.
— Їм не нравиться, як туди підходимо, — продовжує інший чоловік. Із жінкою лежать під пляжною парасолькою. — Охрана постійно міняється, працює садовник. Дом переписаний на жінку Олійника. Тут буває його син Руслан, прокурор із Черкас. Учора ходив по пляжу.
Крізь негустий очерет можна перейти на пляж до будинку екс-нардепа. Тут чистий білий пісок, берег укріплений. Є два пірси, щоб заходити у воду. Гойдалки. До будинку веде доріжка з ліхтариками. Навколо дому ростуть троянди, туї. Є кілька мурів із каменю, що укріплюють землю. Скрізь чисто й доглянуто. Будинок має два поверхи, башту з кованим кораблем. Опущені захисні ролети. Двір огороджений високим кам'яним парканом.
Двоє охоронців у формі сидять у тіні на ґанку. З будинку виходить рудий чоловік, роздягнений до пояса.
— Хто вам сказав, що це Олійника? Це вже не його дуже давно, — говорить. Видно жовті зуби, передніх нема. — Фотографувати тут не можна.
— Двір і будинок показати не можемо, вибачайте, — каже інший охоронець.
Біля сходів у двір — газонокосарка. Покошену траву кинули в яму.
По сусідству — кілька простіших будинків. Із дворів ніхто не виходить. Біля крайньої хати у тіні сидить 39-річна Оксана Товстоп'ят. Поверх купальника зав'язала парео. Щойно повернулася з Дніпра.
— Чули, що Олійника призначили президентом у вигнанні. Але кажуть, хата вже продана, — розказує. — Охорона сюди їздить із Черкас і Золотоноші. А хто там живе, не знаємо. Як був Олійник, то ніколи з пляжу не гонив. Ми ходили постійно. Поначалу, як вони були бідніші, то зліпили хату з чого було. Тоді вище, вище піднімалися, то й хата піднімалася.
— У них працювала кухарка. Приходила сюда по продукти, не мєсна, — говорить Тетяна, продавщиця магазину в центрі села. — Брала хліб, сметану, сахар. Те, що для дому треба. Остальні продукти привозили. Сина його знаю прекрасно, а Олійника самого лиш по телевізору бачила. Менший син Володя із племінниками часто приходив по морозиво ще тим літом. Цього не було.
У сусідньому магазині працює кондиціонер.
— Жінка в Олійника безподобна. Проста й отзивчива, — говорить продавщиця 51-річна Лариса Строкань. — Їх давно нема, а хату охраняють.
Володимир Олійник із дружиною Людмилою Геннадіївною мають трьох синів. 33-річний Руслан працює у прокуратурі Черкаського району. 32-річний Денис до реорганізації обласної податкової був начальником департаменту акцизного контролю.
— Молодший син 17-річний Володимир живе з матір'ю в будинку в Кединій Горі, — розповідає 52-річний Сергій Сало, голова Коробівської сільської ради, до якої входить Кедина Гора. — Маєток оформлений на неї. Охороняють його з державної служби охорони. Їх найняв Олійник, коли був при владі.
Коментарі