вівторок, 13 вересня 2016 05:00

"За три місяці схудла на 15 кілограмів"

Автор: Ольга Швед
  Аліна Кулина з онуком Антоном у Львівському історичному музеї. 14 років живе в Італії. Працює покоївкою. На вихідних викладає в школі для дітей українців у місті Аверса
Аліна Кулина з онуком Антоном у Львівському історичному музеї. 14 років живе в Італії. Працює покоївкою. На вихідних викладає в школі для дітей українців у місті Аверса

— 14 років поспіль у серпні приїжджаю в Україну, — каже тернополянка Аліна КУЛИНА, 52 роки. Зустрічаємося у Львівському історичному музеї. З онуком 7-річним Антоном приїхали на виставку української діаспори "Україно, ми з тобою".

— До Італії працювала вчителькою початкових класів, — розповідає Аліна Володимирівна. — Одягнена у лляну сукню з вишивкою. Виходимо на балкон музею. — Зарплата була мала, чоловік без роботи та двоє дітей-старшокласників. Тоді багато знайомих їхали в Італію на заробітки. Висилали непогані гроші. Мені треба було вивчити дітей і забезпечити їх житлом. Вирішила, спробую. Позичила 300 доларів у знайомих на дорогу й поїхала до Неаполя по туристичній візі.

Два місяці не мала роботи. Жила в гуртожитку з 16 заробітчанками-­українками. Купувала їжу на розпродажах у супермаркетах. Постійно виходила на площу Гарібальді. Питала, чи потрібна комусь помічниця. Це автобусний і залізничний вокзал. Щодня туди прибувають десятки автобусів і мікроавтобусів з України. Там стоять заробіт­чани — з України, Росії, Молдови. Хтось пише на картонних табличках, хтось ходить і розпитує про роботу.

Без знання італійської — важко. Треба хоч на початковому рівні розуміти. Добре, коли маєш медичну освіту. Тоді беруть у доглядальниці. Місце в добрих господарів продають за 200–400 євро (6–12 тис. грн. — ГПУ). Заробітчанка, яка знаходить іншу роботу, рекомендує господарям нову працівницю. Такі "продавщиці" ходять по площі. Туди італійці приходять родинами, вибирають няню чи покоївку.

Мене італійка взяла нянею в родину до трьох синів 6, 8 і 10 років. Діти — вередливі. Батьки все дозволяють їм. А няня не може навіть підвищити голос. Вихідних не було, нормальної їжі теж. За три місяці схудла на 15 кілограмів через нерви й недоїдання. Звільнилася. Відчувала, не витримаю. Через знайомих знайшла іншу роботу.

Аліна Кулина 14 років працює покоївкою. Зараз її роботодавець — японка, одружена з італійцем. Живуть у місті Аверс. Аліна підтримує чистоту в домі, закуповує продукти. Інколи прибирає в інших будинках.

За оренду однокімнатної квартири платить 250 євро. Ще 150 — комунальні послуги та інтернет. Чоловік 58-річний Богдан переїхав в Італію через два роки після дружини. Працює будівельником. Їхні син і дочка з родинами живуть у Тернополі.

Три роки тому в Аверсі при католицькому храмі відкрили недільну школу з вивчення української мови. Аліну Кулину запросили директором.

Жінка поспішає на відкриття виставки. За три дні повертається в Італію.

Зараз ви читаєте новину «"За три місяці схудла на 15 кілограмів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути