пʼятниця, 31 травня 2013 05:45

Про користь від шкоди

Про користь від шкоди

Продавець книжок 26-річний Вацлав Клемент із чеського містечка Млада-Болеслав 1894-го купив собі новенький велосипед, що тоді вже ввійшов у моду, чи просто "коло", як його називають чеською. Модель називалася "Ґерманіа VI", виробник — німецьке товариство "Зайдель і Науманн" із Дрездена. Однак ровер виявився бракований — через викривлену раму постійно злітав ланцюг. Представники компанії в рідному місті покупця впоратися з несправністю не змогли. Порадили звернутися до відділення в місті Усті-над-Лабем. Вацлав надіслав туди листа. Рідною, чеською. Бо хоч Чехія була ще в складі Австро-Угорщини, але ніби мала позаду германізацію. Відписка, однак, прийшла німецькою, коротка й суха: "Якщо хочете отримати від нас відповідь — постарайтеся написати зрозумілою нам мовою".

Чех образився й більше до них не звертався — ані зрозумілою мовою, ані якоюсь іншою, ані до виробника, ані до служби захисту споживачів. Він вирішив полагодити свого двоколісника вдома. Допомогти йому взявся його приятель-механік — Клаус Лаурін. Той велосипед їх так об'єднав, що наступного року ця пара запустила серію власного велосипеда "Славія". Нове підприємство назвали за своїми прізвищами — "Лаурін-Клемент" — L&K. Найближчими роками компаньйони розробили п'ять моделей. До однієї з них 1899-го доставили французький моторчик і представили у Празі свій перший мотоцикл. А ще через рік — чотириколісний екіпаж на двох осіб. 1905-го L&K зробили автомобіль.

У 1920-х компанія випускала дедалі потужніші й дорожчі авто. А 1925 року об'єдналася з іншим автовиробником — "Шкодою". У подальшій, їхній уже спільній, історії було багато злетів — вантажівки, тролейбуси, поїзди. Тепер це найдорожча торгова марка Чехії.

А до чого я це все веду? Сьогодні київські представники "Шкода Авто", попри численні скарги та прохання споживачів, уперто відмовляються спілкуватися з клієнтами українською. Мабуть, чекають, щоб хтось образився. Як ото один продавець книжок із провінційного чеського містечка.

Зараз ви читаєте новину «Про користь від шкоди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

10

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути