Дев'ять винаходів Миколи НАУМЧИКА
1. Mercedes на дровах
Mercedes Benz 123 випуску 1970-х стояв у кропиві в Чернігові. Привіз його додому й повністю переробив двигун. Тепер машина їздить на дровах.
Встановив на неї газогенераторну установку. Дрова горять і виділяють газ. Він проходить між стінками двох труб (одна всередині іншої) і повертається назад. Проходить повторно крізь розжарене вугілля дров. Далі – через систему фільтрації і засмоктується в двигун. Із повітрям у певній пропорції утворює паливну суміш. Температура горіння дров – 1200 градусів. Піч для спалювання захована у багажник автомобіля. Двигун розміщений під капотом.
Машина здатна розвивати швидкість до 80 кілометрів на годину. Однієї заправки – три відра дров – вистачає на 50 кілометрів. Дрова можна додавати, не глушачи автомобіль. Після розпалювання машина рушає за 10 хвилин.
Найкраще підходять дрова з твердих порід – граб, дуб, береза, клен, акація, шовковиця. Не рекомендую ялинові. Вона розсипається і дає слабке вугілля, погано проходить газ. Головне – дрова мають бути сухі. Використовую кубики завбільшки з картоплю – 5 х 5, 6 х 8, 4 х 4 сантиметри.
2. "Кабріолет"
Найперший автомобіль – "кабріолет", ззаду закривався тентом. Виготовив з дюралі, коли повернувся з армії. Служив біля Ленінграда, потрапив до ПАРМ-2 (пересувна аероремонтна майстерня. – Країна). Понад три роки працював там токарем. Ремонтував літаки, виточував до них деталі, навчився клепати. Змайстрував собі автомобіль. 20 жовтня 1964-го отримав на нього документи в ДАІ. На машині проїздив 10 років. 17 разів вирушали з сім'єю на море, бував на ній у Москві.
3. Дерев'яний розбірний пліт
Пліт 6 х 6,5 метра і вантажопідйомністю 2,5 тонни. Тримається на 12 металевих 200-літрових бочках. Може перевезти ГАЗель. Виготовляв його рік. Із помічниками у місті Новгород-Сіверський зібрали за 2 години. Випробовували на річці Десна.
4. Вітрова турбіна
На початку 1990-х вітрові турбіни випускали Запорізький і Дніпропетровський заводи. На той час вони були трьох типів: на 7, 20 і 420 кіловатів. Найменша коштувала 20 тисяч доларів. Загорівся зробити собі таку. Покійний сват будував заводи, мав знайомих і роздобув фото, опис і малюнки турбін. Я змайстрував вітрову турбіну над гаражем. Заводські були дволопатеві і з карманами для запуску. Я зробив спочатку подібну діаметром 1,5 метра, але вона запускалася погано. Переробив на трилопатеву і без карманів. Запускається від вітру з будь-якого боку. Вийшла 8 метрів у діаметрі, заввишки 12 метрів. Лопаті виготовив сам – за зразком крила Naca 0020. Установка у моєму дворі крутиться зі швидкістю 60 обертів за хвилину. Відцентрова сила, яку створює турбіна, сягає 1440 кілограмів. Від установки у гаражі працює все обладнання: токарний і фрезерний станки, циркулярна пила.
5. Токарний станок по металу
Зробив таких три. Один із них у 1960-х забрали на місцевий завод. На ньому виточували колісні пари до вузькоколійних вагонів мотовозів, паровозів. За станок видали премію і досягнення записали в трудову книжку.
6. Гідравлічний колун для дров
Спочатку зробив із гвинтовим конусом. Але на нього намотувалась деревина і був небезпечний у роботі. Переробив: з одного боку – металічний штовхач, з другого – схожий на сокиру металевий різак. За лічені секунди розколює півметрову дубову колоду. Працює від електродвигуна.
7. Опалювальний газогенераторний котел на дровах
Під час згорання деревина виділяє вуглекислий газ, який після змішування з повітрям у певній пропорції утворює паливо-повітряну суміш. Вона горить і виділяє тепло. Такий котел завантажив – і заглянути в нього достатньо через 8 годин. З його допомогою опалюю власний дім.
8. Три трактори
Два працюють у полях сусідніх сіл. Третій стоїть у дворі, ще недороблений. Але з його допомогою вже чистив сніг у дворі.
9. П'ятий ряд кнопок до чотирирядного баяна
Баян подарували в обмін на автомобіль, який зробив товаришу з Білорусі. На п'ятирядному пишу музику. Щодня після роботи в гаражі граю годину чи дві. Поряд сидить і в ритм підспівує собака, якого нещодавно взяв.
Коментарі
1