Прапор часів гетьмана Богдана Хмельницького зберігають у фонді Білоцерківського краєзнавчого музею. Він належав одній із сотень Білоцерківського полку
– Це унікальний експонат, таких прапорів залишилося небагато. Його знайшли жителі села Шпендівка Обухівського району на Київщині під підлогою церкви, коли розбирали храм. 1929-го прапор передали в музей, який відкрили за п'ять років до цього. Саме тоді збирали музейні фонди. Проте відомостей, як саме він був переданий до музею і ким, немає, адже він був зареєстрований тільки 1948 року. Імовірно, приніс хтось із місцевих жителів. І лише 1991-го історикиня Галина Ярова провела опис прапора, – розповідає заступниця директора з наукової роботи, 48-річна Вікторія Петренко.
Корогва має прямокутну форму з трьома фестонами, пошита із сукна світло-брунатного кольору. Також на полотні нашито аплікацією хрест, навколо нього три восьмипроменеві зірки, під хрестом зображено півмісяць ріжками догори. Унизу, над середнім фестоном, нашито корону з хрестом, посередині під нею – шаблю.
– Такі символи, що зображені на білоцерківському прапорі, подібні до відомих козацьких знамен Чернігівського та Київського полків 1651 року, – додає Вікторія Петренко.
Коментарі