Ексклюзиви
понеділок, 12 березня 2012 11:07

Київ на порозі епідемії грипу: лікарі не встигають на виклики, в аптеках немає ліків

Київ на порозі епідемії грипу: лікарі не встигають на виклики, в аптеках немає ліків

Уже на цьому тижні в столиці можуть оголосити карантин через грип - захворюваність різко зростає. Кияни скуповують в аптеках маски і противірусні засоби, а лікарі не встигають на виклики до пацієнтів з високою температурою, пише Сегодня.

За даними главку охорони здоров'я, за останній тиждень в Києві захворіло на грип та ГРВІ майже 29,5 тис. осіб, з них 18,8 тис. - діти. Епідпоріг перевищено на 2%. В інституті інфекційних захворювань кажуть, що киян вражає грип того ж штаму, який і прогнозували - H3N2: "фінський грип", який циркулює в світі з 2009 року. Його симптоми: дуже висока температура і нерідко відсутність кашлю і нежиті. Захворюваність в Києві збільшується швидкими темпами, чому сприяє відносно тепла погода - у порівнянні з минулим тижнем хворіти стали на 32% більше людей. Медики прогнозують, що так буде тривати й надалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 166 тисяч українців захворіли на грип та ГРВІ за останній тиждень

"Поки епідемія не оголошена, це питання будемо обговорювати в понеділок, - сказав начальник главку охорони здоров'я КМДА Віталій Мохорєв. - Плануємо продовжити роботу дільничних, підключити лікарів-інтернів, щоб кожному вчасно була надана допомога".

Можливо, СЕС оголосить у школах карантин, а в столичних закладах введуть масковий режим.

Кияни кажуть, що медики чомусь відмовляються ставити діагноз "грип", навіть якщо всі симптоми наявні.

"Я три дні пролежала з температурою 40 градусів. Лікар приїхала, оглянула і написала діагноз "підозра на ГРВІ". Я обурилася: яке підозра при такій температурі. Вона відповіла щось на кшталт: "Команди на грип ще не було". Думаю, якщо б усім хворим нормальний діагноз записували, у нас би вже давно епідемію оголосили", - каже мешканка Чоколівки Олександра.

Інші скаржаться, що медики за викликом їдуть дуже довго.

"У моєї 3-річної племінниці, яка живе на Оболоні, піднялася температура вище 40 градусів, збити нічим не могли. Одразу зателефонували в швидку по 103. Лікарі приїхали тільки через 1,5 години. За цей час же дитина могла просто "згоріти", - розповіла киянка Наталя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більшість українців ходять на роботу, навіть коли хворіють

У главку охорони здоров'я кажуть, що проблеми з затримкою викликів можуть виникати через те, що навантаження на медиків збільшилося.

"Швидкі приїжджають на виклик протягом 30 хвилин, не більше. Але справа в тому, що до людей з високою температурою, у тому числі і до дітей, виїжджає не швидка, а невідкладна допомога. Вони можуть їхати довше, враховуючи, що навантаження на невідкладну допомогу зараз виросло більш ніж на 30%", - пояснює Мохорєв.

У столичних аптеках кажуть, що ажіотаж навколо протигрипозних і профілактичних препаратів виріс.

"Стали більше купувати противірусних препаратів, активно беруть медичні маски", - сказали в аптеці на Чоколівському бульварі. Підтверджують це і в медичній довідковій "Меддовідка", в якій допомагають шукати в аптеках медпрепарати. "Дуже багато людей дзвонить зі скаргами на високу температуру, біль у м'язах, ломоту у всьому тілі і сильну слабкість", - кажуть у службі.

Щоб не захворіти, в главку охорони здоров'я радять частіше мити руки, провітрювати приміщення, гуляти на свіжому повітрі. Перед виходом з дому змащувати слизову носа оксоліновою маззю, застосовувати модулятори імунітету (пити настоянку ехінацеї, відвари з шипшини, приймати вітаміни).

"Після того як людина побував в людному місці, варто промити ніс сольовим розчином, це також допомагає вберегтися. Важливо в цей період правильно харчуватися і висипатися", - каже лікар-терапевт Михайло Вербіян.

Зараз ви читаєте новину «Київ на порозі епідемії грипу: лікарі не встигають на виклики, в аптеках немає ліків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

11

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути