Фахівці міністерства освіти і науки Японії виявили у пробах тихоокеанського дна, узятих у берегів префектур Міяги і Ібаракі на японському острові Хонсю, концентрацію радіоактивного цезію, що в десятки разів перевищує норму, повідомляє агентство NHK.
За даними агентства, в пробах, узятих у 12 пунктах уздовж 300-кілометрової смуги тихоокеанського узбережжя між 9 і 14 травня, був виявлений високий рівень концентрації радіоактивного цезію. Так, у зразках, зібраних в 30 кілометрах від міста Сендай префектури Міягі на глибині 45 метрів, рівень цезію-137 був перевищений більш ніж у 100 разів і становив 110 беккерелів на один кілограм. А в пробах, узятих у 10 кілометрах від міста Міто префектури Ібаракі на глибині в 49 метрів, була виявлена ??концентрація цезію-137 в 50 беккерелів, тобто в 50 разів вище норми.
Як повідомив професор Токійського університету океанографії Такасі Ісімару, швидше за все, планктон абсорбував принесені течією радіоактивні речовини біля поверхні океану і опустився на дно. За словами Ісімару, необхідно провести більш масштабний моніторинг океанського дна, оскільки радіоактивні речовини на дні розпадаються досить повільно і можуть накопичуватися в тканинах більш великої риби, яка харчується живуть на дні океану креветками і крабами.
У квітні фахівці виявили в рибі, виловленої біля узбережжя префектури Фукусіма, вміст радіоактивних ізотопів цезію, в 25 разів перевищує норму.
Після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня в Японії на розташованій на північному сході країни АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження. У результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, ввести заборону на перебування людей у ??зоні відчуження, а також направити настійні рекомендації з евакуації жителів низки районів, розташованих у радіусі 30 кілометрів і більше від АЕС.
Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах.
?
Коментарі