Ексклюзиви
пʼятниця, 30 березня 2012 00:15

Підробили 60 тонн золотих зливків

Компанія "Ей-бі-сі балліон", що торгує банківськими металами в Австралії та країнах Азії, виявила підроблені зливки золота.

Розпилявши, усередині брусків знайшли стрижні вольфраму. Перед тим їх перевірили рентгенівським сканером та іншими способами. Не розпізнали фальсифікації. Викарбувані у Швейцарії зливки мали сертифікати якості. Раніше підробки траплялися в Гонконгу. У світі в обігу 60 т підроблених зливків, вважають у "Ей-бі-сі балліон".

Торік громадяни та підприємці в Україні купили понад 15,6 т золотих зливків, за даними Національного банку. Їх карбують за кордоном. Продають в Україні від 430 грн/г. Злитки кладуть на золотовалютні депозити під 2-5% річних.

Підробляють великі зливки. В Україні їх можуть продавати приватні структури, вважає 32-річний Павло Мельник, експерт компанії "МПП-консалтинг".

— Перевірити золото складно. Бо питома щільність і маса золота та вольфраму майже однакові. В Україні продають переважно дрібні зливки на 1, 5 або 10 грамів. Сховати в таких вольфрамові стрижні складно. Банк не стане підставлятися. Якщо людина поклала злиток на депозит, за нього відповідає банк, бо на кожному стоїть його штамп. Імовірність натрапити на підробку більша, якщо злитки проштамповані не вітчизняним банком, а іноземним.

У банках метал перевіряють, пояснює Олександр Лясковець, 26 років, з "Єврогазбанку".

— Підробки в Україні можливі. Від них не застрахований жодний банк. Я чув про випадок в одній із фінустанов: "майстри" позолотили свинцевий муляж. Визначення проби металу, перевірка на рентгенофлуоресцентному спектрометрі — це дорогі методи. Та й вони не дають стовідсоткової гарантії. Достовірний результат без механічного руйнування злитку отримати неможливо.

Зараз ви читаєте новину «Підробили 60 тонн золотих зливків ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути