понеділок, 04 липня 2016 12:28

Українських студентів і заробітчан у Польщі цього року побільшало на 50%

Українських студентів і заробітчан у Польщі цього року побільшало на 50%
osvita.ua

Кількість українців, які подали документи для отримання тимчасової легалізації перебування у Польщі, за 5 місяців цього року зросла на 54%. На 22% більше наших співвітчизників клопочуть про отримання постійного місця проживання в сусідній країні.

Про це свідчать останні статистичні дані, оприлюднені на сайті Управління справ іноземців Республіки Польща, пише газета "Наш вибір".

Причиною для отримання дозволу на проживання в Польщі (karta pobytu) є робота (66% від усіх заяв) та навчання. Якщо протягом усього 2015 року українці подали 58744 заяв на отримання тимчасового права на проживання (з них майже 38 отримали позитивні рішення), то вже за січень-травень 2016-го таких заяв до Управління було подано 35 711. Також українці заповнюють анкети на отримання так званого "сталого побиту". Тобто просять про право на постійне проживання в Польщі. Торік таких заяв було 8772, з яких 6729 мали позитивне рішення. За 5 місяців поточного року таких подань - вже 3159.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відсьогодні Польща призупиняє малий прикордонний рух для українців

Єдина незмінна цифра протягом останніх 3-4 років – кількість заяв на отримання українцями статусу резидента Європейського Союзу. Минулого року їх було подано 895, цьогоріч - 312.

Окрім цього, українці продовжують клопотати про отримання статусу біженця або міжнародного захисту в Польщі. 2014 року таких заяв було 2318, у 2015 – 2305, від початку 2016-го – 694. Переважно це - жителі Донецької та Луганської областей, АР Крим. У процесі розгляду справи, який триває півроку, а інколи й більше, українці отримують соціальну допомогу. Зараз такими матеріальними виплатами охоплено 1639 осіб. Протягом останніх 3 років тільки двоє українців отримали позитивне рішення й статус біженця в Польщі. Ще 18 отримали міжнародних захист.

Загалом, станом на 1 січня 2016 року українці мають 65 тис. дійсних карт перебування у Польщі. Це - третя частина усіх іноземців в країні.

Зараз ви читаєте новину «Українських студентів і заробітчан у Польщі цього року побільшало на 50%». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути