Середа, 20 січня 2016 11:11

Українці в Стамбулі на Водохреща пірнали в Босфор
7

На свято Водохреща українці, що проживають в Стамбулі, разом з православними турками пірнали в Босфор. Святкове богослужіння для української діаспори було проведено на прохання генерального консульства України в Стамбулі. Про це повідомляє Ольга Еге в своєму блозі "Мій Стамбул".

"Особливо зацікавлені наймали човни, щоб спостерігати за дійством з найкращого ракурсу. Цього року за хрестом пірнали в районах Ортакьой та Єнікьой. Щоправда, в Ортакьой лише один сміливець наважився зануритися в Босфор. Вперше за 94 роки традицію пірнання за хрестом відродили в Ізмірі. Ондак таке відродження традицій не всім до вподоби. Кілька років поспіль прихильники партії націоналістичного руху протестують проти проведенню заходу", - розповідає Ольга.

Всього в богослужінні взяли участь близько 30 людей. Захід відвідали працівники консульства, зокрема генконсул України в Туреччині Василь Боднар.

В Туреччині це свято на грецький манер називають Fota або Işıklar bayramı. Туркам воно відоме завдяки грецькій традиції пірнання за хрестом. B 50-80 роках минулого століття через погіршення міжнародних відносин з Грецією патріархат довгий час не проводив традиційний ритуал.

Лише у 2003 році вперше за п'ятдесят років води Золотого Рогу було освячено знову. З того часу щороку патріарх Константинопольський з пристані в Балаті кидає у воду хреста. Одразу після цього кожен бажаючий може спробувати щастя у крижаній воді. Тому, хто дістане хрест, дістається коштовний подарунок з рук патріарха – золотий хрестик.

Нагадаємо, мешканці турецького міста Стамбул зраділи першому снігу, який випав напередодні Нового року. Люди вийшли на вулиці ліпити сніговиків та скульптури. Вбирали їх у весільні та національні костюми.

Зараз ви читаєте новину «Українці в Стамбулі на Водохреща пірнали в Босфор». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Loading...
Голосів: 14758
Голосування
Чого слід очікувати від пікетів і погромів відділень російських банків в Україні?
  • 1) Ці банки тимчасово припинять свою роботу на території України.
  • 2) Погроми продовжуватимуться до стабілізації суспільно-політичної обстановки в країні.
  • 3) Влада націоналізує ці відділення.
  • 4) Влада заборонить роботу російським банкам в Україні.
  • 5) Це були попереджувальні пікети. Більше вони не повторяться.
Переглянути
вакансия фельдшер Одесса гороскоп собака