Своєрідний шарж на Олімпіаду у Сочі влаштували сьогодні в Тернополі – у місті провели Народну олімпіаду.
Учасники змагань метали на влучність бруківку, гранати, розбирали на час автомати Калашникова, долали перешкоди із шин, змагалися у перетягуванні линви, перенесенні поранених, старалися якнайшивдше одягнути костюм хімзахисту та протигаз, брали участь в випробуванні "лава на лаву", під час якого одна з команд відтісняла іншу з металевими захисними щитами.
"Народна олімпіада є лише початком для підготовки громадян до дій в надзвичайних ситуаціях. Сьогодні кожен українець повинен вміти захистити себе і ми ці вміння тренуємо під час змагань. Вони також є нашою реакцією на Олімпіаду в Сочі. Адже всі розуміють, що режим Путіна відповідальний за події в нашій державі, саме він стоїть за відмовою України від Євроінтеграції. На жаль жодної реакції на це жодної держави світу немає", – каже заступник міського голови Леонід Бицюра.
Емблемою Народної олімпіади стали переплетені кільця з шин та мішень.
"Автомобільна шина стала символом революції, а мішень означає, що кожен мешканців України є під прицілом беззаконь влади і силовиків", – пояснив суть емблеми Леонід Бицюра.
Першим в програмі олімпіади було метання бруківки у ціль з відстані 15 метрів.
"На Грушевського в мене якось краще виходило", – каже молодий юнак після того, як вкотре не потрапляє в розставлені на відстані колеса.
Загалом це було одне з найважчих випробувань – потрапити в середину колеса бруківкою вдавалося небагатьом.
"Сьогодні я вперше кидав бруківку, це мій перший досвід, сподіваюся він мені не знадобиться. Бо я того, що відбувається на Грушевського, не підтримую. Але те, що влада довела людей до того, що вони кидають бруківку – це ганьба для влади. Я на олімпіаді представляю українців Великобританії. Живу там з 1997 року з сім'ю, мої діти там вчаться в університетах. І мені дуже шкода нашу молодь, бо нашим людям не дали можливість наблизитися до цього, щоб в будь-який момент побувати в Європі, побачити цивілізований світ. І я сьогодні тут, щоб підтримати тернополян, бо хочу, щоб і мої діти могли тут бути такі ж щасливі, як вони щасливі в Європі", – каже учасник Олімпіади, уродженець Тернополя Євген Дмитрик.
Молоді люди здебільшого брали участь у тих випробуваннях, які вимагали силової підготовки. Натомість на розбирання автомата Калашникова команди делегували старших.
Нагородять переможців завтра під час Народного віче на Театральному майдані.
Коментарі