вівторок, 06 вересня 2016 12:14

Срібляники, давньоруські гривні та паперові гроші УНР - відкрили виставку до 20-річчя гривні
7

5 вересня у Національному музеї історії України відкрили виставку "Від гривні до гривні". Її присвятили 20-річчю введення в обіг нацвалюти. Показують близько 300 експонатів: найперші карбовані монети Давньої Русі, давньоруські гривні, гроші доби Української Народної Республіки та Української держави Павла Скоропадського.

"Златник та срібляник — найперші карбовані монети Давньої Русі. Технологія їх виготовлення не схожа на візантійську чи західноєвропейську. Спочатку відливали монетний кружок. Потім на нього ставили зображення за допомогою штемпелів у вигляді ножиць. Ці монети часто виходили бракованими, бо монетний кружок не завжди відливали якісно. Через це і зображення на ньому виходило таким самим", - розповіла кореспонденту Gazeta.ua співробітник відділу нумізматики музею Валентина Дубіцька.

Автор: Тарас Подолян
 

"У ті часи в обігу також були срібні гривні. Їх виготовляли методом лиття. Всі вони мали різну форму і вагу. Для київської території найпоширенішим був ромбоподібний злиток вагою 150 грамів. Такі гроші існували до татаро-монгольського нашестя", - додала вона.

Автор: Тарас Подолян
 

Представлені на виставці монети XIV-XV ст — дрібні, зображення на них майже не видно.

"Монети тих часів — маленькі. Там фактично не видно ніяких написів чи зображень. Але вони досить цікаві. Ці монети — єдині пам'ятки того часу, які дійшли до наших днів", - сказала Валентина Дубіцька.

Наступні експонати датують 1917 роком. Це — гроші часів УНР.

Автор: Тарас Подолян
 

"Власна валюта на території України з'явилася 1917 року. Після утворення Української Народної Республіки Центральна Рада зініціювала розроблення національної валюти. В основу грошової системи поклали гривню. Гроші того періоду мають гарний вигляд, бо над їх створенням працювали найкращі українські художники: Нарбут, Кричевський, Золотов. Українська валюта того часу була не тільки гарною, а й котувалася на міжнародних ринках", - каже завсектору нумізнатики музею Зінаїда Зразюк.

Автор: Тарас Подолян
 

До Зінаїди Олексіївни підійшов один із відвідувачів.

"У мене вдома валяється одна із таких купюр — тисячогривнева. За скільки можу її продати?", - спитав він.

"Зараз вона коштує близько 1,5 тисячі гривень. Якщо збереглася у гарному стані, може коштувати у кілька разів дорожче", - додала вона.

Автор: Тарас Подолян
 

Найбільшу увагу на виставці приділено гривні незалежної України, ювілейним та пам'ятним монетам.

Автор: Тарас Подолян
 

"Після проголошення незалежності Україна не мала власного монетного двору. Перші банкноти друкували за кордоном, а монети частково випускали на Луганському верстатобудівному заводі. 1998 року у Києві офіційно відкрили Монетний двір. Це підприємство здатне щорічно виготовляти паперові гроші, обігові, ювілейні і пам'ятні монети", - додала Зінаїда Зразюк.

Зараз ви читаєте новину «Срібляники, давньоруські гривні та паперові гроші УНР - відкрили виставку до 20-річчя гривні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути