Недобросовісні постачальники для ЗСУ нестимуть відповідальність.
Вперше створено механізм відповідальності постачальників перед Збройними Силами України, щоб постачання відбувалося вчасно та якісно, передає УНН з посиланням на прес-службу Проектного офісу реформ Міністерства оборони України.
"В умовах збройного конфлікту від питання належного і вчасного забезпечення армії залежить не лише ефективність війська, але й життя військових. Саме тому ми ініціювали розробку цього закону, — розповіла Тетяна Доманова, юрист, співробітник Проектного офісу реформ Міністерства оборони України, — максимальний термін проведення процедур становитиме два тижні, а не 60 днів, як це було раніше".
Крім того, за її словами були прийняті заходи, аби постачальники більше не могли маніпулювати на проведенні процедур, оскільки тепер вони понесуть за це як матеріальну, так і репутаційну відповідальність.
Недобросовісні постачальники змушені будуть сплатити гарантійне забезпечення — банківську гарантію, якщо порушать процедуру закупівлі. Також вони потраплять до дискваліфікаційного списку і протягом року не матимуть змоги брати участі у процедурах закупівель Міністерства оборони та інших силових відомств.
Впровадження конкурентних процедур на особливий період з урахуванням особливостей забезпечення армії дозволяє Міноборони значно швидше реагувати на потреби Збройних Сил України, чітко контролювати якість придбаних товарів та послуг і досягати відчутних показників економії бюджетних коштів.
До розробки та прийняття закону долучилися співробітники Проектного офісу реформ Міністерства оборони, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, експерти Проекту ЄС "Гармонізація системи державних закупівель в Україні за стандартами ЄС", представники громадських організацій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Народний фронт" заявляє про критичну ситуацію з фінансуванням ЗСУ.
Коментарі