Росія залишилася без космічної системи виявлення стартів балістичних ракет після того, як два останніх супутника системи "Око-1" припинили свою роботу в січні 2015 року.
Про це пише "Коммерсант".
Запуск першого супутника Єдиної космічної системи (ЄКР) "Тундра", яка стане заміною "Ока", відбудеться не раніше червня 2015.
Система "Око-1" була частиною системи попередження про ракетний напад, в її складі було шість супутників на геостаціонарних і високоеліптичних орбітах. Останній геостаціонарний апарат вийшов з ладу у квітні 2014 року, два супутника, які залишалися, працювали по кілька годин на добу і відслужили понад експлуатаційного терміну.
Перший супутник нової системи "Тундра" передбачалося запустити на орбіту в 2013 році, проте старт кілька разів відкладався. Головна причина затримки, за інформацією видання, - технічна неготовність апарату, у зв'язку з чим ризикувати з запуском не захотіли ні замовник (війська повітряно-космічної оборони), ні головний виконавець (корпорація "Комета", що відповідає за корисне навантаження).
Нова система, на відміну від попередниці, зможе з більшою точністю визначати район ураження балістичними ракетами, при цьому завдяки системі бойового управління через неї можна буде віддати сигнал про нанесення удару у відповідь.
Як запевнило джерело в Міноборони, втрата космічної частини системи попередження не позначиться на обороноздатності країни, оскільки "космічний ешелон дозволяє засікати пуск ворожої ракети приблизно на хвилину раніше, ніж це зробить радіолокаційна станція.
Раніше заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов заявляв, що, незважаючи на застарілий космічний ешелон СПРН, завдяки наземним РЛС у Росії "практично немає незахищених територій".
Коментарі
2