Україна вперше за багато років зробила замовлення державному підприємству "Львівський бронетанковий завод". Через військові події у липні тут розпочнеться капітальний ремонт тягачів, двигунів, електростанцій, приладів спостереження, гусениць для української армії. Орієнтовні обсяги замовлення - 30 млн грн. Тому підприємство швидше за все перейде на півтори-дві зміни роботи. Сьогодні тут 700 працівників, розповіли Gazeta.ua на підприємстві.
"Останні роки ми обслуговували країни Азії та Африки. Робили для них ремонт 185 танків Т-72 у рік на суми приблизно 370 мільйонів гривень, - розповідає директор підприємства Олександр Остапець. - З цього і живемо. Виплачуємо соцпакет своїм працівникам, закупили найсучасніше цифрове обладнання для різки металу, виготовлення деталей. Зараз мусимо призупинити роботу на експорт, а зорієнтуватися на Збройні Сили України. Проте замовлення з-за кордону надходять і далі, останнє - з Нігерії. Тому паралельно сподіваємося обслуговувати і цей напрямок."
В Україні Т-72 з 2007 року знятий з озброєння. У наших військах - Т-64. Найсучасніший танк "Оплот" в Збройних Силах України є лише один. Україна виробляє їх в Харкові для Таїланду.
"Один такий танк коштує як сім БТРів. Машина маломобільна, тому для України зараз менш потрібна. Коли воєнні дії ведуться у житлових масивах, нам більше потрібні бронетранспортери, а не гусенична техніка, - пояснює директор. - Тому плануємо робити і БТРи. Зразки закупили у Харківського конструкторського бюро імені Морзова".
Львівський бронетанковий завод вижив у той час, коли інші львівські заводи-гіганти зникли. Це за рахунок того, що підприємство військової галузі не можна приватизовувати та вдалося налагодити замовлення в африканських країнах, які ще не швидко зможуть перейти на сучаснішу техніку. Цього року заводу виповнюється 70 років. Тут 50 га території, доглянуті насадження і газони, власні підсобні цехи для пошиття спецодягу, тренажерний зал, медична частина.
Завод переорієнтувався і на виготовлення броньованих пожежних машин з високою прохідністю. Постачає їх у Казахстан. Вони зроблені на основі Т-72 та Т-55.
Коментарі
2