
У Києві удвічі частіше стали хворіти на бронхіальну астму. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів головний санітарний лікар Києва Олег Рубан, 42 роки.
Чому у Києві різко зріс рівень захворювання на астму?
Це все через стан повітря у Києві. Кожного дня ми фіксуємо перевищення вмісту у ньому небезпечних речовин від 2 до 6 разів. Це формальдегід, азот оксид, азот діоксин, сполуки сірки.
Які причини такого перевищення норм?
Ми провели детальний аналіз і встановили, що головним чинником забруднення повітря у Києві є автомобільний транспорт. На нього припадає 82%. Ще 18 % - від спалювання твердого палива в теплоелекторстанціях, житлових будинках. Показники зростають поступово. Якщо 6 років тому фіксували перевищення норми удвічі, то зараз – в п'ять разів. Це все через те, що в місті зростає кількість автомобілів.
Чим небезпечні ці речовини?
Ці речовини діють комплексно. Вони викликають загострення всіх хронічних хвороб. У першу чергу – хвороб легенів. Наприклад, за останні два роки майже вдвічі зросла кількість хворих на астму. Формальдегід – це канцероген, що призводить до збільшення захворюваності на рак. На сьогодні зафіксовано перевищення граничних показників сірчаного ангідриду. Це дуже небезпечна речовина. Нею забруднені вулиці Інститутська, Гонгадзе, Столичне шосе. Значно перевищений допустимий вміст у повітрі діоксиду азоту та формальдегіду на вулиці Довженка, Бессарабській площі, проспекті Перемоги, Оболонському проспекті.
Де у Києві найчистіше і найбрудніше повітря?
Зараз маємо дуже негативну картину у центральній частині міста. Там багато автомобільного транспорту. Найгірші показники реєструємо на Бессарабській площі, площі Перемоги. Найчистіше повітря на Оболоні та Троєщині.
Яких заходів треба вживати для покращення стану повітря у Києві?
З цією метою ми розробили цілий комплекс заходів. По-перше, небхідно обмежити у місті рух великого автотранспорту. Друге, відмовитися від використання твердого палива, в першу чергу, вугілля. Також важливо обмежити забудову центральної частини міста. Окрім цього, ми пропонуємо замінити автобуси на електротранспорт – трамваї та тролейбуси. Це все в комплексі має призвести до покращення стану повітря у Києві.
Коментарі