За два тижні до літа у столиці стартували розпродажі весняної колекції одягу. Джинси пропонують від 400 грн, сукні – від 500 грн, футболки – від 120 грн.
"Власникам магазинів нікуди діватися. Ціни на одяг і взуття спускати змушені, бо інакше його не розпродадуть, - каже київський стиліст Вікторія Котова. – Навіть під час акцій і розпродажів товари коштують дорожче, ніж у лютому, коли їх тільки вивісили в залі. За місяць куртки, джинси і сорочки подорожчали майже удвічі, бо долар виріс до 40 гривень".
"Курс долара позначився на цінниках у магазинах одягу і взуття, - розповідає Котова. – Ціни на деякий товар зросли на 70-80 відсотків. Взуття подорожчало у 2,5 рази. Особливо погано розпродуються аксесуари, знизився попит на дорогу білизну. Якщо раніше купували 2-3 джинсів чи суконь, то тепер беруть одні. Дехто з клієнтів навіть того собі дозволити не може, тому купує одяг на секонд-хенді або в комісійному магазині", - говорить стиліст.
Щоб заощадити, українці будуть купувати одяг на розпродажах, але не настільки багато, як раніше.
"Багато хто почав купувати вбрання в інтернеті, бо так дешевше і економиш час, який могли б витратити на шопінг, - розказує Котова. – Є такі, що вибирають і міряють річ у магазині, а замовляють через інтернет, бо навіть з доставкою виходить дешевше. 100-200 гривень економлять на взутті, 300-400 – на верхньому одязі. Все менше людей женуться за брендами. Покупці шукають одяг за співвідношенням ціна-якість. У багатьох магазинах навіть під час розпродажів одяг почали продавати в кредит".
За словами Котової, бутики були змушені відмовитися від більшої частини літньої колекції.
"Навіть закупівельні ціни на одяг є дуже високими, - говорить Вікторія. – Магазини ризикують, закуповуючи новий товар, бо нема гарантій, що збудуть його за весну і літо. Українці економлять на одязі. Через подорожчання продуктів і комунальних послуг їхня купівельна спроможність знизилася".
Коментарі