четвер, 15 жовтня 2015 12:20

Українські козаки з унікальних малюнках кінця XVIII століття
27

Фото: Пустощі східноєвропейсько Кліо

Сьогодні вашій увазі пропонуємо рідкісні ілюстрації з книги "Літописна про Малу Русь, її народ та про козаків взагалі". Книга вийшла у Москві у 1847 році. Автором книги і малюнків є російський вчений німецького походження Олександр Рігельман.

Рігельман Олександр Іванович - історик України, військовий інженер з німецького шляхетського роду, генерал-майор російської армії (з 1771). Дід українського історика Миколи Рігельмана.

Народився у Петербурзі. Походив з німецької дворянської сім'ї. У 1738 закінчив Сухопутний Шляхетський Корпус в Петербурзі. Служив у російських військах в Україні. Був відряджений в Україну для топографічно-інженерних робіт, які проводив здебільша на Півдні (зокрема у 1741-43 на Запоріжжі). Учасник російсько-турецької війни 1735-39 (згодом також війни 1769—74).

У 1778 склав "Літописне повіствування про Малу Росію" (ч. 1-4; у 1785-86 переробив і доповнив). Ця праця була вперше повністю видана Й. Бодянським у 1847 в "Чтениях Московского Общества Истории и Древностей". При написанні цієї роботи використав українські козацькі літописи, польські хроніки і мемуари, книгу С. Мишецького "Історія козаків запорозьких", а також власні спостереження та документальні матеріали.

Зараз ви читаєте новину «Українські козаки з унікальних малюнках кінця XVIII століття». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути