У перші дні археологічних розкопок на Перпериконі богарські археологи наткнулися на бронзову статуетку Аполлона, що датується ІІІ століттям н.е., повідомив керівник розкопок професор Микола Овчаров, додавши, що статуетка була знайдена за декілька метрів від римського храму цього ж періоду.
"Це вже другий римський храм, відкритий на Перпериконі. Перший відкрили 5-6 років тому. В ньому було знайдено глиняний вівтар й ікону з фракійськимм кіннотником. Бронзова статуетка Аполлона ще раз доводить, що Перперикон існував не лише в Середньовіччі, як це стверджують деякі вчені. Тепер можна говорити про язичницький період Перперикона Римської епохи", - заявив професор Овчаров.
Він повідомив і про плани масштабного вивчення наскельних малюнків, які, на його думку, доводять тюркське походження праболгар. За словами Овчарова, наскельні малюнки на Перперикона ілюструють присутність праболгар на території сьогоднішньої Болгарії. Овчаров заявив, що праболгари почали свій шлях в Центральній Азії, пройшли по території Великої Болгарії і дійшли до Європи.
Коментарі