вівторок, 04 жовтня 2016 07:15

Від бронхіту допомагає холодна пара

Автор: ФОТО з сайта www.huffingtonpost.ca
  Бронхіт виникає від переохолодження або після ГРВІ. Викликає сильний кашель та спазм у горлі
Бронхіт виникає від переохолодження або після ГРВІ. Викликає сильний кашель та спазм у горлі

— Коли будували дім, кашляв два тижні підряд. До його здачі залишалося мало часу і не міг піти в лікарню. Запустив себе так, що бухикання переросло в бронхіт, — каже 41-річний Максим Крищенко, будівельник із селища Володарка Київської області. — Так пітнів, що за ніч тричі перевдягав футболку. Думав, поп'ю сиропи від кашлю — і пройде. Після останнього приступу на роботі змусили піти до медиків.

Лікар призначив Максимові Крищенку курс антибіотиків і відхаркувальні краплі. Через чотири дні кашель зменшився, а мокротиння вже не давило горло. Одужав через тиждень.

— Бронхіт виникає як ускладнення вірусної інфекції, — розповідає 38-річний Євген Симонець, столичний пульмонолог і торакальний хірург. — Недуга викликає спазм бронхів, або просвіт між ними забивається мокротинням. Часто педіатри грішать тим, що дитині призначають ліки від кашлю. Вони пригнічують кашльовий рефлекс, і харкотиння залишається в бронхах. Виникає запалення. Бронхіт у дітей розвивається швидко, але так само швидко проходить за правильного лікування.

Гостра форма бронхіту буває від переохолодження або після ГРВІ. Хронічна — після недолікованого гострого бронхіту. Такий важче подолати, бо почалися незворотні зміни у бронхах. Виникає задишка і безперервний кашель.

— Бронхіт, на відміну від пневмонії, можна лікувати вдома, — продовжує Симонець. — Це роблять за схемою. Спочатку призначають бронхолітики й муколітики — ліки, що розширюють просвіт бронхів. Після цього приписують антибіотики, що вбивають бактерії. Головне не сплутати і пити по порядку. Далі лікування залежить від виду бронхіту. Якщо хвороба супроводжується мокротою, призначають відхаркуюче. Коли мокротиння в'язке, потрібні розріджувальні засоби. Від спазмів у горлі допоможуть спазмолітики. Це таблетки, сиропи чи інгаляції. Але не над мискою з картоплею, бо гаряча пара зашкодить. Слизова набрякає дужче, дихальні шляхи звужуються. Мокрота розбухає й нагноюється. Людина починає задихатися.

Інгаляції радить робити за допомогою небулайзера. Пристрій має вигляд коробки з трубкою. Туди заливають лікувальний розчин. Трубкою через рот вдихають пил. На відміну від гарячої пари, він має кімнатну температуру.

— Коли бронхіт правильно пролікований, мине без наслідків для організму. Інакше перейде у запалення легенів.

За своєчасного звертання по допомогу, хворий перестає кашляти на 7–10 день. При нежитю лікар радить промити ніс соляним розчином. У склянці теплої води розчинити чайну ложку морської солі. Потім закрапати ніс краплями, що звужують судини.

Зараз ви читаєте новину «Від бронхіту допомагає холодна пара». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути