понеділок, 11 січня 2016 00:40

"Дотягла, що з боку нирки вилізла ґуля"

Автор: Фото: Микола КАРНАРУК
  Права нирка Ніни Григоренко з Черкас була заповнена кораловим камінням
Права нирка Ніни Григоренко з Черкас була заповнена кораловим камінням

46-річній Ніні Григоренко з Черкас видалили праву нирку. Була заповнена кораловими каменями.

— У травні почалися болі в правому боку, — розповідає. — Хапало постійно, але нікуди не зверталася, бо немає грошей. Вколю знеболювальне, нібито полегшає. Дотягла до того, що в серпні збоку, де нирка, вилізла ґуля. Пішла в поліклініку. Медик оглянув. Сказав, що — сечокам'яна хвороба. На обстеження не направляв, виписав таблетки. Коли не допомогли, пішла в лікарню.

У Черкаській лікарні №1 жінці зробили ультразвукове обстеження й рентген. Результат показав, що нирку роздуло від гною.

— Лікарі пояснили, що нирка повністю згнила, треба вирізати. У листопаді прооперували. Коли показали камінці — була шокована, які великі та тверді. В 20 років у мене був камінчик, але з горошину, гладенький. Після того й не обстежувалася. А треба було хоча б раз на рік. Виховувала двох дітей без чоловіка, працювала на трьох роботах.

Коралові камені в нирках — найскладніша форма сечокам'яної хвороби. Виростають за кілька тижнів. Можуть заповнити весь орган. У жінок трапляються утричі частіше, ніж у чоловіків.

— Ніна Григоренко дотягла до критичної ситуації, — розповідає уролог 36-річний Олександр Мариноха. — Коралоподібне каміння заповнило всю нирку. Від запалення почала гнити. Таку тільки видаляти потрібно. Жінка молода, а стала інвалідом.

Камені можуть утворюватися в нирках, сечоводах і сечовому міхурі. Від чого з'являються — невідомо.

— Хвороба зазвичай виникає як раптовий і сильний біль в животі з одного боку. Але буває й з обох. Супроводжується нудотою, блювотою. Температура підвищується до 40 градусів. Важко мочитися, у сечі з'являється кров. Один з основних методів виявлення недуги — ультразвукове обстеження. Визначити розміри й форму каменів дозволяє урографія. У вену вводять контрастну речовину, яку видно на рентгені, — каже Олександр Васильович.

На початкових стадіях лікують медичними препаратами, що розчиняють камені. Також дотримуються дієти. Це може допомогти, якщо камені до 0,5 см. Більші вирізають.

При сечокам'яній хворобі п'ють березовий сік

— Хвороба передається у спадок, — каже Олександр Мариноха. — Якщо була в когось із родичів, слід регулярно робити ультразвукове обстеження. У групу ризику потрапляють люди із вродженими вадами нирок і недугами щитовидної залози.

Для профілактики каменів радить протягом доби випивати 1,5–2,5 л рідини. Це зменшує кількість солей у сечі. Корисно пити настій польового хвоща, мучниці, кукурудзяних рилець, збір сечогінних трав. Навесні — березовий сік. Улітку їдять суниці, огірки, кавуни й дині, що мають сечогінну властивість.

Зараз ви читаєте новину «"Дотягла, що з боку нирки вилізла ґуля"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути