пʼятниця, 15 квітня 2016 18:01

Яку тварину краще завести для малюка: поради психолога
5

 

Малюк просить песика, кошеня чи хом'ячка? Не поспішайте говорити ні, адже вихованець може стати йому справжнім другом. Але і не погоджуйтеся одразу. Перш ніж завести для дитини домашню тварину, добре обдумайте цей крок.

Що потрібно взяти до уваги, збираючись завести домашню тварину для доньки або сина? Про це пише jv.ru

* Фінансові витрати. Навіть найменший звір - це стаття витрат, і часом значних. Прикиньте, скільки грошей доведеться витрачати на корм, догляд, а можливо і лікування обраного вихованця. Вам одразу стане ясно, чи по кишені вам це чи краще вибрати варіант подешевше.

* Догляд. Зрозуміло, ви віддаєте собі звіт в тому, що на плечі дитини його не перекладеш. Прогулянки, гігієнічні заходи, дресирування - все це будете робити ви. Чи вистачить у вас часу і сил, щоб виростити цуценя або кошеня? Або простіше взяти вже підрощених тварин? А може бути, і зовсім обмежитися кимось дрібним, хом'ячком або канаркою?

* Стиль життя. Подумайте про свої звички і сімейний уклад. Наприклад, якщо вас дратує навіть крихітний фантик на підлозі у вітальні, то будь-яка живність, що сіє всюди шерсть або пір'я, дуже скоро стане причиною вашого постійного поганого настрою.

* Характер дитини. Підбирайте вихованця, враховуючи темперамент дитини. Наприклад, кращим товаришем і партнером для рухливого малюка стане пес або кішка. Тоді як повільний звір типу черепашки такій дитині швидко набридне. А ось спокійний і тихий малюк буде із захватом возитися з хом'ячком або морською свинкою.

Собака

 

Безперечно - один з кращих чотириногих друзів для дитини.

"Собака допоможе виховати сміливість та чуйність. Це прекрасний компаньйон і для боязких соромливих малюків, адже в спілкуванні з" меншим братом"зростає самооцінка і впевненість у своїх силах", - говорить Ольга Туровцева, сімейний психолог.

Приємну компанію для дитини зможе скласти собака будь-якої породи за умови, що вона психічно здорова і правильно вихована. Не зайвим буде розпитати заводчиків про цуценя і про характер його батьків: чотириногі вихованці нерідко, як і люди, успадковують від предків ті чи інші риси характеру, включаючи войовничість, нервозність (а нервова, полохлива собака може кусатися зі страху), агресію.

Слід врахувати. Гуляти з собакою повинні ви, а не дитина. Навіть якщо ваш пес невеликий і начебто нешкідливий. На вулиці при контакті з іншими тваринами і людьми він може повести себе непередбачувано. І навіть дорослій людині складно утримати в ривку собаку середнього розміру, наприклад, далматинця або боксера, не те що представників більших порід.

Кішка

 

Невелика витончена тварина здатна зробити будинок по-справжньому затишним і поліпшити психологічний клімат в родині.

Компанія "вусатих, смугастих" особливо корисна для примхливих діточок, схильних до показних істерик. Погладжуючи пухнастого звірка, малюк заспокоюється, до нього повертається гарний настрій. Плюс до того кішка - істота дуже охайна. Її цілком можна ставити в приклад маленькому бруднулі.

Котячих порід існує безліч, і деякі з них в друзі дитині годяться в меншій мірі, ніж інші. Сіамські кішки, наприклад, нерідко мстиві. Модна нині порода "норвезька лісова" буває відлюдною, а "британці" занадто ліниві для ігор.

Слід врахувати. Кішка незалежна, норовлива і майже не піддається дресируванню. Якщо дитина буде їй докучати, смикати за хвіст, вуса, їй нічого не варто показати кігті. Щоб у малюка склалися з нею добросусідські відносини, переконайте його ставитися до вусатого з повагою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шестирічну дівчинку з аутизмом навчила говорити кішка

Гризуни

 

Маленькі звірята дуже милі, не займають багато місця, та й коштують недорого. Їх можна залишити на кілька днів без піклування господарів, якщо, звичайно, покласти достатньо корму і налити води.

Дитина легко впорається з доглядом за таким вихованцем. Піклуючись про маленького друга, малюк вчиться бути уважним і відповідальним. Гризуни ідеальні для тривожних, нервових дітей: спілкування з милими звірятами допомагає подолати замкнутість і комплекси. Завдяки пухнастому хутру вони дуже приємні на дотик. Тактильний контакт з ними розслабляє дрібну мускулатуру, знижує тривогу й агресію.

Купувати гризунів краще, коли їм виповниться 5 тижнів. Раніше цього терміну вони дуже слабкі, без материнської турботи легко гинуть.

Слід врахувати. Всі гризуни різні. Одні з них, наприклад щури, більш ручні і орієнтовані на людину, ніж, скажімо, мишки або дегу. Хтось краще почувається в зграйці або в парі (ті ж щури), а хтось потребує бути на самоті і може дуже жорстко, аж до вбивства побратима, відстоювати свою територію (сирійські хом'яки). Одні тільки вночі шарудять, інші поводяться вкрай шумно. Одні живуть з десяток років, інші, вже дотягнувши до трьох, вважаються довгожителями (і смерть вихованця дитину неминуче травмує). Вирішивши завести гризуна, зберіть про нього побільше інформації. І врахуйте, що дрібних гризунів маленькій дитині краще не купувати. Крихітці важко розраховувати свої сили: стиснувши руку трохи сильніше, він заподіє звірку шкоду, і може бути сильно їм укушений.

Декоративні птахи

 

Пернаті вельми товариські. Деякі види, наприклад папуги, до того ж здатні чудово імітувати людський голос. З ними можна спілкуватися вербально, вчити їх говорити, співати.

Птахи - ідеальні друзі для дітей із затримкою мовного розвитку. Крім того, спів і цвірінькання чудово знімають напругу і стрес.
Вибираючи для малюка пернатого вихованця, придивіться до хвилястих папуг або інших дрібних пташок, наприклад канарок. Вони завзяті й рухливі. Не радимо купувати в будинок, де є діти, великих папуг типу какаду. У цих екзотичних птахів непростий характер, порозумітися з ними буває важко навіть дорослому.

Слід врахувати. Птиці (особливо великій) буває проблематично пересуватися по квартирі (особливо малогабаритній), для неї тут чимало небезпечних місць. Перебуваючи у "вільному польоті", пернаті нерідко випурхують через вікна і кватирки, б'ються об меблі і стіни і, звичайно, всюди залишають мітки. Швидше за все, ваш крилатий друг буде більшу частину часу проводити в клітці. Причому в ряді випадків (наприклад, якщо птах агресивний) - в недоступному для дитини місці. Вона зможе за нею спостерігати, говорити з нею, але не торкатися. Невеликий пташці малюк здатний, не бажаючи того, завдати шкоди, наприклад, стиснувши її в долоньці. Зате при правильному догляді та годуванні більшість птахів, особливо великих, живуть досить довго.

Бажаємо, щоб домашня тварина стала справжнім другом для вашої дитини, а для вас - джерелом радості та гарного настрою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 вагомих причин купити дитині собаку

Зараз ви читаєте новину «Яку тварину краще завести для малюка: поради психолога». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути