четвер, 08 вересня 2016 17:05

Курс гривні сильно залежить від траншу МВФ - експерт

Курс гривні сильно залежить від траншу МВФ - експерт

Загострення ситуації в Криму і на Донбасі, лібералізація обміну валюти, затримка траншу МВФ, допомоги Євросоюзу і США послаблюють гривню.

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів старший аналітик компанії "Альпарі" Вадим Іосуб.

- Назвіть 2-3 причини, які впливають зараз на курс гривні.

- Після тривалого періоду стабільності гривня почала демонструвати слабкість до іноземних валют з другої декади серпня. На цей період зійшлося відразу чотири фактори.
По-перше, загострення ситуації на адміністративному кордоні з Кримом. По-друге, на початок серпня припав черговий крок в лібералізації валютного ринку: стало можливо здійснювати валютообмінні операції на суму до 150 тисяч гривень. без пред'явлення документів. І по-третє, фактичну девальвацію прискорило зростання девальваційних очікувань, які були пов'язані зі складнощами в отриманні чергового, третього траншу кредиту МВФ. Спочатку стало відомо, що питання траншу не буде розглянуте Радою директорів МВФ до кінця серпня, далі надійшла інформація, що керівництво МВФ не повернеться до цього питання, як мінімум до 8 вересня, що ще прискорило темпи падіння гривні. Останні претензії МВФ були пов'язані в першу чергу з очікуванням запуску системи електронного декларування в повнофункціональному режимі. Робота системи в тестовому режимі, про яку відзвітували українську владу в серпні, кредиторів не влаштувала. А чергова затримка з траншем МВФ залишила в підвішеному стані прив'язані до нього макрофінансову допомогу ЄС у розмірі 1,2 мільярда євро і кредитні гарантії США на суму 1 мільярд доларів. Однак, за останньою інформацією питання кредиту внесене до порядку МВФ на 14 вересня. Це вилилося в призупинення зростання долара.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У серпні українці скуповували долари

- Які потрібні дії Нацбанку, уряду? Вихід Нацбанку на міжбанк з продажем валюти - допомагає чи шкодить?

- Завдання уряду і Нацбанку - забезпечити загальну стабільність фінансової системи, послідовно знижувати інфляцію, не допускати емісійного фінансування дефіциту бюджету, соціальних витрат і відшкодування вкладникам, що втратили свої гроші. Таргетувати якийсь певний курс гривні, протистояти балансу попиту і пропозиції, який складається на ринку, точно не варто. Це найпростіший і найшвидший шлях розбазарювання золотовалютних резервів. Єдиний виняток - за допомогою інтервенцій на міжбанку НБУ може згладжувати сильні денні коливання (чим він і займається), але не боротися з ринковою тенденцією. Крім усього іншого, боротьба за штучне підтримання гривні була б спрямована проти експортерів і стимулювала б споживчий імпорт.

- Ваш прогноз курсу на осінь. Кажуть про 30 гривень за долар.

- Ситуація багато в чому залежатиме від рішення МВФ щодо траншу кредиту, яке здатне розморозити надходження в Україну ще кількох мільярдів доларів. Приймуть позитивне рішення - варто чекати відкату курсу до 26, і навіть до 25 гривень. Не буде - можливе подальше зростання долара до 28. Курс 30 гривень за долар до кінця року поки що не проглядаю.

Зараз ви читаєте новину «Курс гривні сильно залежить від траншу МВФ - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути