1 вересня у середньому на 30% стала дорожчою електроенергія для населення. За місячного споживання до 100 кВт вона здорожчала з 57 до 71 коп. за кВт, від 100 до 600 кВт - з 99 до 1 грн 29 коп. за кВт, понад 600 кВт - з 1 грн 56 коп. до 1грн 64 коп. за кВт. Це - 4-й етап урядової програми вирівнювання тарифів. За півроку буде 5-й етап. Але електроенергія і далі має дорожчати, щоб мати можливість оновити мережі, збудувати сучасніші електростанції.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповів експерт із енергозбереження Святослав Павлюк.
"В Україні електроенергію для населення дотує промисловість. Торік ці кроссубсидії сягали 40 мільярдів гривень", - зазначив експерт.
На думку Святослава Павлюка, електроенергія для населення має коштувати дорожче, ніж для промисловості. Адже утримання низьковольтних розгалужених мереж населення набагато витратніше за оптові постачання промисловості по високовольтних лініях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд розглядатиме справу проти підвищення тарифів у вересні
"Нагадаю, в СРСР ціна електроенергії для населення була удвічі вищою, ніж для промисловості", - сказав експерт.
Вирівнювання тарифів вимагає меморандум з МВФ.
"Вартість електроенергії в Україні - найнижча в Європі й ми не зможемо утримувати такі ціни довго. Інше питання, що ми повинні проконтролювати, скільки сплачених за електрику грошей інвестують у покращення мереж і генерації, а не просто розтягують. Через це й виник і не вгасає скандал із ціною вугілля "Роттердам плюс". Закладені на трасформатори гроші не були використані, а десь зависли в енергокомпаніях", - сказав Святослав Павлюк.
Коментарі
13