середа, 05 жовтня 2016 14:26

300 художників із Заходу і Сходу України працювали над спільним проектом
6

У харківському "Єрмілов-центрі" відбулося офіційне відкриття другого етапу форуму "ГаліціяКульт". Над програмою працювали 300 художників Галичини та Слобожанщини.

Форум пройде з 4 по 18 жовтня. Містить більш як 80 культурних подій. Захід охоплює 15 локацій всього міста. Основна мета - познайомити регіони ближче і налагодити між ними діалог за допомогою мистецтва.

Форум - результат роботи 6 творчих резиденцій. Кожна складалася з митців Сходу й Заходу країни. У програмі охопили 6 культурних напрямків: лекційно-дискусійний, виставковий, музичний, театральний, літературний та кінопрограму.

"Потребу в такому заході можна побачити на звичайному прикладі назви. Коли її обирали, хотіли назвати "ГаличинаКульт". Харків'яни нас відмовили. Сказали, що ніхто не прийде, бо асоціюється з СС "Галичиною". Потім вирішили назвати "ГаліціяКульт", тут вже не сподобалося галичанам, бо занадто по-європейськи. Це показує, що ми повинні хоча б спробувати зрозуміти один одного, наше життя, забобони і способи мислення", - каже організаторка Ольга Сагайдак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У СРСР Донбас називали "всесоюзною кочегаркою" - фотографії з виставки у Львові

У рамках заходу сьогодні відбудеться відкриття виставки "ГаліціяКульт". Мистецтво Галичини з фондів музеїв України. Твори ХХ ст. з музейних колекцій Львова, Івано-Франківська, Харкова. Триватиме з 5 по 18 жовтня. Діятиме експозиція "У пошуках сакрального" у галереї ім. Генріха Семирадського. Відбудеться лекція "Що таке Галичина? Від міфу до бренду" та показ документального фільму "Новий світ". Із повною програмою форуму можна ознайомитися на сайті.

Нагадаємо, проект "ГаліціяКульт" - це продовження серії культурних форумів, які знайомлять різні регіони України. 2 географічно протилежні території - Галичина і Слобожанщина. Їх об'єднує тема прикордоння та впливу сусідства. Форум продовжить минулорічний "Донкульт", присвячений культурі Донбасу.

Зараз ви читаєте новину «300 художників із Заходу і Сходу України працювали над спільним проектом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі