вівторок, 15 грудня 2015 07:55

Василь Махно став переможцем "Книги року Бі-Бі-Сі"

Автор: ФОТО: Сергій Старостенко
  Київський поет Вано Крюґер цілує свою колегу Ію Ківу родом із Донецька на фуршеті церемонії ”Книга року Бі-Бі-Сі” 11 грудня у столичному готелі ”Редіссон Блу”
Київський поет Вано Крюґер цілує свою колегу Ію Ківу родом із Донецька на фуршеті церемонії ”Книга року Бі-Бі-Сі” 11 грудня у столичному готелі ”Редіссон Блу”

"Книгою року Бі-Бі-Сі" стала збірка оповідань Василя Махна "Дім у Бейтінґ Голлов". Нагороджували 11 грудня в 4-зірковому столичному готелі "Редіссон Блу". У фінал також потрапили романи "Аптекар" Юрія Винничука, "Карбід" Андрія Любки, "Понаїхали" Артема Чапая та двотомник оповідань "Порослий кульбабами дворик" Валерія Шевчука.

— Це було для мене несподіванкою, що хтось цю книжку помітить, — каже 76-річний Валерій Шевчук. — Для мене ці тексти особливі, бо там ще є підзаголовок "Невидані новели й оповідання". Написані з 1960-го по 2003-й. Вони не могли пройти в друк у тоталітарному режимі. Хоч там тільки трохи антитоталітарного. Але то була проза, яка до соціалістичного реалізму не мала жодного стосунку.

— Книжка Шевчука — це надзвичайно цікавий екскурс у минуле. Починається все з 1950-х. Розумієш, так тоді писали. Це — як перенестись назад у часі й скуштувати тих запахів, смаків чи тієї мови, — каже учасниця журі, радник із питань культури Європейського банку реконструкції та розвитку Світлана Пиркало, 39 років.

Львівський письменник 63-річний Юрій Винничук двічі здобував головну нагороду "Книги року Бі-Бі-Сі". 2005-го за "Весняні ігри в осінніх садах", 2012-го — за роман "Танґо смерті". Цього разу на нагородження не приїхав.

Дія нового роману Винничука відбувається у XVII ст. у Львові. Головні герої — аптекар, юна відьма, міський кат і помічниця аптекаря, яка видає себе за чоловіка. Бо жінкам забороняли займатися медициною.

— Вибираємо між двома революціонерами: між Чапаєм і Махном, — жартує член журі, літературознавець Віра Агеєва, 57 років, представляючи збірку оповідань 51-річного Василя Махна.

Його оголошують переможцем. Із 2000 року живе у Сполучених Штатах Америки. Отримає 1 тис. фунтів стерлінгів — це близько 36 тис. грн.

Це перша прозова книжка Махна. Вийшла у львівському "Видавництві Старого Лева". Дія оповідань відбувається у США, Індії та на Тернопіллі.

Після нагородження гості йдуть на фуршет. Столи заставлені келихами з білим вином. Поряд — таці з канапками, фруктами на шпажках, пирогами з броколі та сиром.

— Скептично ставлюся, коли поети починають писати прозу. Мені здається, що в них нічого не вийде. Але у випадку Василя Махна — вдалося, — говорить літературознавець 40-річний Ростислав Семків. — Ностальгія, ліризм із його поезії просочуються в прозу. Серед цьогорічних фіналістів конкурсу Махно — найкращий.

Премії "Книга року Бі-Бі-Сі" виповнилося 11 років. Торік нагороду здобув роман "Фелікс Австрія" Софії Андрухович. Найкращою книжкою десятиліття обрали роман "Ворошиловград" Сергія Жадана.

Зараз ви читаєте новину «Василь Махно став переможцем "Книги року Бі-Бі-Сі"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути