пʼятниця, 29 квітня 2016 07:55

США переконують нашу владу провести вибори на Донбасі

Автор: фото з сайта www.kmu.gov.ua
  Заступник держсекретаря Вікторія Нуланд і посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вітаються із прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Київ, 26 квітня 2016 року
Заступник держсекретаря Вікторія Нуланд і посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вітаються із прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Київ, 26 квітня 2016 року

"Державний департамент США наполягає на тому, що Україна має внести зміни до Конституції — з "особливим статусом" для окупованих територій Донеччини та Луганщини, провести там вибори найближчим часом. Мінські угоди необхідно реалізувати до кінця 2016 року", — цитує 26 квітня народного депутата 41-річну Вік­торію Войціцьку прес-служба партії "Самопоміч" після зустрічі представників парламентських фракцій із Вік­торією Нуланд, 54 роки, заступницею державного секретаря Сполучених Штатів.

До Києва Вікторія Нуланд прибула 25 квітня. Зустрічалася також із президентом, прем'єром, головою Верховної Ради, мером Києва, міністрами закордонних справ і фінансів, бізнесменами.

— Ми не називали конкретних дат, коли повинні пройти вибори. Ми дали зрозуміти, що для їх проведення необхідно гарантувати безпеку, — говорить Нуланд 27 квітня під час прес-конференції. — Я поїду додому з ­оптимістичними враженнями від того, що всі політичні сили висловили відданість реформам. ­Фінансова (кредитні гарантії на $1 млрд. — ГПУ) і технічна допомога Сполучених Штатів пов'язана з тим, щоб Україна продовжувала співпрацю за програмою Міжнародного валютного фонду, провела судову реформу, антикорупційну та енергетичну.

Яка реформа даватиметься найтяжче?

— Антикорупційна, — каже політолог 39-річний Михайло Басараб. — В її реалізації покладали величезні сподівання на президента. Він не справляється й намагається перекласти відповідальність на Верховну Раду. Поки що реформа обмежилася створенням нових інституцій. Хоча її можна було здійснити наявними в президента силовими інструментами.

Чому вже місяць не маємо генпрокурора?

— Нещодавно президент наголосив, що визначитися повинна Верховна Рада. Це — абсурд, адже він не вніс кандидатуру генпрокурора на розгляд парламенту, як передбачає Конституція. Заминка — за главою держави.

Чи може Україна зараз виконати зобов'язання з Мінських угод?

— Ключовий момент тут — вибори на окупованих територіях. На цьому наполягають наші західні партнери. Цього хоче Путін. Але для України за нинішніх обставин це неприпустимо. Вибори на Донбасі тепер — це реалізація планів Кремля. Вони розморозять положення закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" від 16 вересня 2014 року. Документ передбачає амністію бойовиків, формування окремої прокуратури та судів на окупованих територіях. Тоді вони формально повернуться в Україну, але абсолютний вплив там матиме Москва. На Донбасі відбудуться вибори до Верховної Ради. Десятки кремлівських агентів потраплять в український парламент.

Який вихід?

— Президент і народні депутати повинні проявити державницьку позицію. У парламенті патріоти блокуватимуть ухвалення рішення про вибори на Донбасі. Ті ж, хто пропонуватиме запустити механізм його повернення в Україну, відчують серйозний суспільний і політичний тиск. Соціологічні опитування показують: українці проти реалізації Мінських угод.

Як розвиватимуться події, якщо не ­погодимося на вибори на Донеччині й Луганщині?

— Захід змушений буде піти нам на поступки. Коли значну частину Хорватії окупували серби, США та Європа тиснули на неї так само, як зараз на Україну. Але керівництво країни на чолі з тодішнім президентом Франьо Туджманом відстояло свою позицію.

Зараз ви читаєте новину «США переконують нашу владу провести вибори на Донбасі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути