"Регіонали" з "помаранчевими" продовжують з"ясовувати стосунки. Тим часом зростають шанси деяких інших політичних партій і блоків подолати трипроцентний бар"єр на майбутніх виборах.
Останні соціологічні опитування свідчать, що найбільш рейтинговими є Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко і пропрезидентський блок "Наша Україна—Народна самооборона". А от за трійкою лідерів ідуть Компартія і Блок Володимира Литвина.
Те, що комуністи потраплять до наступного парламенту, нікого не дивує. А от зростання популярності Блоку Литвина є певною мірою несподіваним. Але тільки на перший погляд. Адже багато людей розчарувалися в БЮТі й "Нашій Україні" після того, як торік вони не спромоглися домовитися про створення більшості у Верховній Раді. Хоча мали для цього всі можливості. Та й у "регіоналів" ситуація не краща: маючи більшість у парламенті, вони так і не реалізували своїх передвиборних обіцянок про статус російської мови та НАТО. До того ж хоча "Регіони" й виглядають потужними в парламенті, вони все ж таки залишаються відокремленим блоком. Адже жодна з прохідних партій, окрім комуністів, не хоче вступати в коаліцію з ними.
Литвинові ж соціологи прогнозують не лише подолання трипроцентного бар"єру, але й ключову об"єднуючу роль у майбутньому парламенті.
За даними незалежної соціологічної компанії "Інтерсоціосистема-ПС", яка з 19 по 24 липня проводила опитування населення Києва, якби позачергові вибори до Верховної Ради відбувалися цього тижня, на виборчі дільниці прийшло б 69,7% киян. Із них 28% віддали б перевагу БЮТ, 17,3% проголосували б за Блок "Наша Україна—Народна самооборона", 14,6% — за Партію регіонів і 5,2% — за Блок Литвина.
Високим рейтингом серед киян Блок Литвина завдячує своїм київським представникам. Зокрема — Анатолієві Коваленку та Вікторові Пилипишину. Перший довгий час очолював Печерську райдержадміністрацію, а другий зараз є головою Шевченківської райдержадміністрації і показав себе ефективним господарником та зваженим політиком.
Коментарі
1