Тиждень тому на стовпах і під'їздах будинків у Черкасах з'явилися оголошення з проханням допомогти хворій 6-річній дитині. Текст написаний із помилками: "Дівчинці лише шість рочків, та вона бориться за життя. Світланкі постановили тяжкий діагноз-"лейкоз". Потрібна термінова операція. На жаль такі операції не проводяться в Україні. А батьки невзмозі зібрати велику суму коштів".
Фото дитини взяте з інтернету. Унизу вказані тільки банківські реквізити, жодних контактів немає. У благодійних фондах кажуть, таке можуть робити шахраї.
— Зазвичай в оголошеннях під реквізитами банку вказують номер телефону рідних чи адресу. Щоб охочі допомогти могли поспілкуватися й уточнити якісь моменти. Те, що контактні дані відсутні, це вже має насторожувати. Так само викликати підозру може не співпадіння віку на фото і вказаного в оголошенні, — каже заступник директора благодійного фонду "Інсайт" 43-річна Елеонора Герасименко.
Банкіри відкривають рахунок, не питаючи про цілі.
— Я не можу сказати, настільки інформація про допомогу достовірна. Може, й справді рахунок відкритий для цього. Але є і шахраї. Тому я радив би, щоб гроші на благодійність перераховували цільовим методом. Наприклад, через Червоний Хрест, якісь соціальні структури міськвиконкому чи облдержадміністрації, — каже Віктор Шуршин, директор регіонального управління "Приватбанку" в Черкасах.
Оголошення про допомогу з неправдивою інформацією вважають шахрайством. У міліції кажуть, довести таке складно. Справу про шахрайство можна відкривати лише тоді, коли є заява від потерпілих.
Коментарі