понеділок, 19 серпня 2013 06:15

"Тимошенко виділила 10 мільйонів. Але ті гроші десь загубилися"

Автор: фото: Ірина Мусаєва
  Перукар 50-річна Валентина Чиж записує на безкоштовну  стрижку жительку Христинівки. Місяць тому у райцентрі  відкрили соціальну перукарню
Перукар 50-річна Валентина Чиж записує на безкоштовну стрижку жительку Христинівки. Місяць тому у райцентрі відкрили соціальну перукарню

Місяць у Христинівці працює соціальна перукарня. Безкоштовно обслуговують інвалідів, пенсіонерів та дітей із багатодітних і малозабезпечених родин. Заклад відкрив народний депутат в окрузі №200 Антон Яценко, 36 років.

— Спочатку боялася йти. Думала, там тільки бездомних стрижуть. Потом сусідка розказала, що туди пристойні люди ходять, усе оборудованіє чисте, і розчоски, й ножниці, — розповідає Світлана Онищенко, 70 років. Чекає сусідку біля перукарні.

Одноповерховий будинок на вул. Леніна, у якому розташований заклад, обкладений світло-коричневою плиткою. На стіну при вході сперті два велосипеди. На дверях табличка "Соціальна перукарня відкрита Антоном Яценком", під нею на клаптику паперу напис — "Попередній запис на стрижку". Працює щодня з 10.00 до 18.00.

У просторій кімнаті 50-річна Валентина Чиж підстригає літню жінку.

— За два тижні роботи обслужила більше 80 чоловік. Щодня приходить до 10 людей. Щоб безкоштовно підстригтися, треба показати пенсійне посвідчення або довідку про інвалідність.

До кімнати заходить білявка у квітчастій майці та шортах.

— Валю, я записувалася на сьогодні, але не встигаю. Запиши мене завтра на 11 годин, — говорить.

— Наш парікмахер — золота людина. Вона і з усіма поговорить лагідно, і прічоску підбере. До інвалідів, які не ходять, сама додому приїжджає. Усі довольні, — розповідає 60-річна Тамара Ковчик, прийшла підстригтися.

По обіді на лаві біля автовокзалу три літні жінки чекають на автобус до Монастирища.

— Перукарня — то добре. Є де красу навести. Старим же тоже хочеться бути гарними. Я як пострижуся, кілька днів від дзеркала відійти не можу, так собі подобаюся, — розказує одна.

Сива сусідка у солом'яному капелюсі відкладає вбік газету.

— Та ладно краса, помитися би по-людськи, — додає. — Ніби не зовсім маленький город, а бані не маємо. Ні платної, ні безплатної.

Безкоштовні перукарні планують відкрити в Умані та Монастирищі.

У село Калинівка Городищенського району на початку липня провели газ. Тутешні чекали на це сім років. Допоміг із газифікацією нардеп Геннадій Бобов, 47 років. Він смажив яєчню в хаті, яку першу під'єднали до газопостачання.

Біля будинку 43-річної Лариси Овідько розмістили газову розподільчу станцію. Їй першій провели паливо. Квитанцій на оплату ще не приносили.

— Приїхав народний депутат Бобов, голова райради Біба, голова райдержадміністрації Ганжа. Яєць штук шість пожарили. Депутат спитав, чи сало є, сказав: "Давайте на салі жарити, а не на олії", — розказує господиня. — Готовилася до їхнього приїзду. Скликала і сусідів, і кумів. За півдня голубців накрутили, качку запекли, картоплю молоду на салі, котлети, пиріжечки з часником, вареники з сиром, коржі з маком.

Навпроти мешкає голова кооперативу.

— Будівництво розпочали 2006 року, зареєстрували кооператив "Прометей", — розказує Микола Педченко, 41 рік. Працює електромонтером у Смілі. — Місцевий орендатор Чернов пообіцяв фінансувати підключення, заплатив половину грошей, а тоді його оголосили банкрутом. Зверталися до тодішнього прем'єра Юлії Тимошенко, вона виділила 10 мільйонів гривень на ті села, де не вистачало грошей. Але ті гроші десь загубилися, і ми знову лишилися без газу. Зверталися до Сергія Тулуба, писали до Віктора Януковича. І ось аж тепер маємо газ.

По обіді 51-річна Валентина Чуйченко припинає корів у старому яблуневому саду.

— Як балон, то тільки дві каструлі поставиш, а тепер можна і чотири. І газ такий чистенький — каструлі не закаптюються. І знаєш, що він не закінчиться завтра.

— Балона вистачало на три неділі. Пенсіонери просили поїхати на заправку і набрати їм газу, — долучається до розмови її чоловік Михайло Чуйченко, 48 років. — Я єдина в селі людина, яка не сказала, що не буде газу. Бився до посліднього. Спасіба Зозулі, який дозволив нам розрізати по діагоналі його поле на 100 гектарів. Люди йшли назустріч, не було такого, що отут дуба не можна зрізати, там ще шось.

На вул. Садовій газівник під'єднує до газопостачання двір 85-річної Тетяни Ядренцової.

— Улітку баба платитиме 20-25 гривень, більше 30 "кубів" не спалить, а взимку гривень на 100. Тим більше, має льготи, — розказує працівник газового господарства.

Іще сім сіл у Городищенському районі негазифіковані.

250 селян із Чорнобаївського району відвіз на паломництво до Спасо-Преображенського Мгарського чоловічого монастиря, що на Полтавщині, нардеп по 195-му округу Володимир Зубик.

2 коней подарував переможець у 199-му окрузі Валентин Нечипоренко Звенигородській школі-інтернату, де перед виборами відкрив кінноспортивний комплекс.

Зараз ви читаєте новину «"Тимошенко виділила 10 мільйонів. Але ті гроші десь загубилися"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути