Лисичанський нафтопереробний завод (НПЗ, ЗАТ "ЛІНІК") до кінця серпня отримає нового власника.
Як повідомила прес-служба Луганської облдержадміністрації з посиланням на її главу Володимира Пристюка, всі необхідні процедури з оформлення власності зараз пеербувають на завершальному етапі.
"Президент України і глава уряду поставили завдання зберегти завод і в найкоротші терміни вирішити питання з передачею підприємства новому інвестору, оскільки простоювання заводу негативно позначається не тільки на економічній ситуації Лисичанська, для якого "ЛІНІК" є містоутворюючим, але й для промислової галузі області в цілому", - цитує прес-служба керівника області.
Пристюк також уточнив, що російсько-британська група ТНК-ВР після закриття угоди має намір працювати в партнерстві з новим власником відповідно до ситуації на ринку нафтопродуктів.
"Колишній власник - ТНК-BP - висловив готовність продовжувати співпрацю з підприємством", - сказав він під час зустрічі з працівниками НПЗ.
За його словами, майбутній власник підприємства запевнив керівництво області, що інтереси трудового колективу та жителів Лисичанська будуть повною мірою враховані. Для цього власник планує укласти новий колективний договір і оновити положення угоди про соціальне партнерство з адміністрацією міста, передбачивши кошти на розвиток соціальної сфери Лисичанська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро подешевшав на 2 копійки, курс долара трохи знизився - міжбанк
Що стосується робітників, які вже пішли з "ЛИНІК", то губернатор висловив упевненість в їх повернення після запуску підприємства.
Раніше з посиланням на Пристюка повідомлялося, що в придбанні "ЛІНІКа" зацікавлені два великих інвестора. Переговори, зокрема, ведуться з бізнесменом Дмитром Фірташем.
Як повідомлялося, Лисичанський НПЗ 15 березня 2012 оголосив про припинення виробництва нафтопродуктів і завершення підготовчих робіт для переходу в режим ремонту.
Раніше операційну діяльність Лисичанський НПЗ вдавалося підтримувати виключно за рахунок давальницької переробки сировини і поставки нафтопродуктів до Росії. Проте з кінця 2011 року давальницька переробка почала втрачати економічну привабливість внаслідок введення РФ нових податкових норм і змін на російському ринку нафтопродуктів.
Коментарі
1