Днями у столичній клініці інноваційних технологій Уляни Лущик провели наукову конференцію на тему "Технології судинного скринінгу". На захід запросили фахівців із різних сфер медицини — хірургів, кардіологів, педіатрів. Усіх, кому в роботі може допомогти унікальна розробка — апарат судинного скринінгу. Провідні фахівці клініки поділилися власним досвідом успішного лікування хворих, застосовуючи дану технологію.
"Усім відомо, що судини і серце в нашому організмі головні. Він їхнього стану залежить здоров'я усіх органів та систем, - зазначила доктор медичних наук, експерт у галузі неврології та ангіології Уляна Лущик, - Хочемо сьогодні донести до всіх те, що технологія скринінгу судин — надзвичайно важлива для діагностики хворих. Це дослідження дає так необхідні і лікареві, і пацієнту 20% інформації про стан судин, яка була недоступна лікарям до цього. Це дозволить призначити адекватне і найбільш раціональне лікування. Перевіривши стан судин у будь-якій частині тіла, хворий бачить на екрані цілісну картинку й розуміє, у якому стані його судини.
Раніше "золотим стандартом" в діагностиці судин була доплерографія. Але наука не стоїть на місці, і силами розробників апарату судинного скринінгу сучасна медицина отримує спосіб перевірити судини найбільш детально, зазначила Уляна Богданівна.
"Сьогодні прощупати пульс і поміряти тиск — недостатньо. Для комплексного огляду судин необхідна візуалізація всієї картини. Цього ми й добилися, створивши апарат скринінгу судин. Це не статична одноманітна картина, а багатогранна і кольорова. Приміром, один застарілий апарат показує, що форма капілярів нормальна, але не бачить інших відхилень. Апарат скринінгу судин дозволяє побачити, що опір крові — слабкий". Регулярна перевірка дозволить лікареві відслідкувати динаміку, як видужує пацієнт".
Віктор Новицький, завідувач відділу аналітичної механіки Інституту математики НАН України, розробляв програмне забезпечення для апарату судинного скринінгу.
"Сумна статистика говорить: щосекунди на планеті від серцевого нападу помирає одна людина. А наша розробка, новітній апарат, дозволяє діагностувати зміну станів судин і серця на ранніх етапах. Це допоможе уникнути подальшого розвитку недуг, - наголосив Новицький.
Капіляроскопія також дозволяє візуалізувати стан серця за два тижні до інфаркту. Сучасні препарати дозволяють уникнути колапсу. Для цього варто лише провести адекватну діагностику судинного русла. Апарат знадобиться в будь-якій сфері медицини. Стане помічним онкологам, педіатрам, кардіологам, гінекологам та безлічі інших спеціалістів. Також - у страховій медицині, в фармацевтичному бізнесі.
Щоб донести до лікарів та інших фахівців важливість даного методу діагностики судин, в клініці інноваційних технологій Уляни Лущик планують проводити щомісмяця наукові конференції та живі дискусії у вільному форматі спілкування. На думку науковців, такий формат зустрічей дозволить найбільш ефективно обмінюватись досвідом у лікуванні хворих і розробити спільні ідеї діагностики.
"Я впевнений, що детальне дослідження судин необхідно запровадити усюди: від кабінету сімейного лікаря до науково-дослідних інститутів, - розповів Ігор Петрович Бабій, головний лікар-невропатолог клініки, - Капіляроскопія і адекватне лікування на основі вдалої діагностики дозволить вивести 60-річних до стану здоров'я, яке вони мали, коли їм було 40. А 30-річним дозволить відчувати себе ще молодшими. Бо є вікові зміни, а є такі, що зумовлені виключно способом життя людини. Намагаємося повернути пацієнтів до стану максимального здоров'я, чим нам і допомагає наш винахід".
Клініка здорових судин: (044) 467-63-89, (095) 068-30-74, робочі дні: пн-пт, з 8:30-17:30
Коментарі