четвер, 27 серпня 2009 18:12

Найнебезпечнішими є укуси в шию та обличчя

— Улітку змій багато повиповзало, бо гаряче в землі сидіти, — пояснює змієлов 28-річний Денис Денисенко. — У землю вони сховаються на Воздвиження (27 вересня. — "ГПУ"). Хоча й пізніше я бачив їх у лісі.

Зустрічаємося під столичним зоопарком. Там Денис розводить і годує змій. Його довге волосся зібране в хвіст.

— Вужі є скрізь. У місті влітку вони живуть у парку та на смітниках, узимку ховаються в підвали житлових будинків. Харчові відходи не їдять. В ящиках для сміття полюють на мишей і щурів. В Україні є лише п"ять видів отруйних гадюк. Решта змій — вужі, полози, мідянка, веретільниці та безногі ящірки, схожі на змій, — неотруйні.

Змії кусають Дениса кілька разів на місяць.

— Якщо змію не трогати, вона сама не нападе. Коли бачить людину, утікає або, зачаївшись, перечікує. Укус триває кілька десятих секунди і нагадує сильний удар. На його місці залишаються дві серпоподібні смуги. Якщо вкусив полоз, промажте рану спиртом чи перекиссю. За тиждень-другий заживе. Якщо гадюка — біжіть до лікаря. Проте гадюка вводить так мало отрути, що вбити не може. Хіба що організм людини ослаблений. Люди починають надрізати, припікати, вирізати рану. Дехто висасує яд. Не спльовують його, а ковтають. Якщо в роті рана чи герпес — краще взагалі не смоктати. Щоб яд швидше виводився з організму, треба пити побільше води.

Найнебезпечнішими є укуси в шию, обличчя та волосисту частину голови. Менш небезпечні — в руки та ноги.

Страх людини перед зміями називають серпентофобією.

— Не розумію, як велика людина може боятися маленької гадюки. Мало яка із них доростає до 60 сантиметрів. Найдовший — жовтобрюхий полоз — має 2,5 метра, — каже змієлов.

Денисенко найчастіше ловить змій у квартирах і приватних будинках.

— У квартирі переважно знаходжу вужів, які втекли від сусідів. Шукаю їх інтуїтивно. Вони ховаються там, де тепло: у ліжку, під диваном чи в шкафу. Ловити гадюку на дачі, щитай, безполєзно. На участку шість соток раз упіймав 17 змій. Наступного дня знову дзвонять, що на подвір"ї повзе гадюка.  Щоб на обійсті не було змій, треба потруїти мишей і щурів. Дехто випалює гнізда змій, але вони втікають. Ніяким ядом і хлоркою їх не налякаєш.

— Чи водяться змії в річках і морях?

— Гадюки водойм не люблять. Там живуть вужі. Їм особливо подобаються лимани і болота. У Києві найбільше вужів у Гідропарку. Чомусь думають, що у столиці гадюк нема. Найбільше їх у районі метро Лісова і тролейбусної зупинки "Стадіон "Спартак". Проте за 10 років жодна людина в Україні від укусу змії ще не померла.


Кусають невипадкових людей


— Повзаючи по землі, змії очищають її від злої сили й негативу, — говорить київський біоенергетик Людмила Захарченко, 52 роки. — Не дивно, що в останні роки їх стало більше. Навіть в одному лісі змії розташовані нерівномірно. Найбільше їх повзає, де хтось помер або наклав на себе руки, де пролилася кров. Змії кусають невипадкових людей. Я у липні ходила в ліс, ненароком наступила на гадюку. Вона стала на хвіст і втекла, навіть не сичала. Укус є покарою за гріх. За найтяжчі провини гадюка кусає в голову та руки, бо цими органами люди грішать найбільше. Якщо змія заповзає до хати, там багато негативу. Виганяти її не треба. Змія очистить помешкання і сама виповзе.

Зараз ви читаєте новину «Найнебезпечнішими є укуси в шию та обличчя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути