Чому Україну не вважають миролюбною країною?
Днями група міжнародних експертів оприлюднила щорічний Глобальний індекс миролюбності країн світу. Україна у цьому рейтингу опинилася десь посередині – на 71 місці зі 158 держав.
На перший погляд – така позиція дещо дивна, враховуючи те, що найбільш миролюбними країнами було визнано членів НАТО Ісландію і Данію, а Великобританія, військовий контингент якої знаходиться у декількох "гарячих точках", займає 29 місце, тобто в очах міжнародних аналітиків вважається вдвічі миролюбнішою за Україну.
Здається – в України немає територіальних претензій до інших держав. Вона не є членом військових блоків, а наші Збройні Сили не беруть участь у військових операціях, виконуючи суто миротворчі функції.
Чим у такому випадку можна пояснити таке низьке місце?
А тим, що Глобальний індекс миролюбності розраховується, у тому числі і за критеріями політичної нестабільності, рівня поваги до прав людини, кількістю ув'язнених та кількістю офіцерів поліції і служб безпеки. А ці показники, при усій неагресивності зовнішньої політики України, вперто "тягнуть" її униз рейтингової таблиці.
Міжнародна спільнота, здається, уже втомилася вказувати Україні на порушення прав людини і поширення авторитарних тенденцій, зазначаючи, що саме це – не менталітет, і не економіка, і не історична доля – є основною перешкодою для європейської інтеграції нашої держави.
Влада – робить вигляд, що все розвивається стабільно і прогнозовано. Але стабільність – це мовою влади. Мовою фактів – це міжнародна ізоляція.
Депутат Вінницької міської ради
Геннадій Ткачук