Янукович у Брюсселі пообіцяє виконати умови для підписання Угоди про асоціацію?
У Брюсселі проходить саміт Євросоюз-Україна. Президент Віктор Янукович прибув до будівлі Ради ЄС в 11-30 за київським часом. З боку Євросоюзу участь у зустрічі беруть президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.
Відео прес-служби Представництва ЄС в Україні
Саміт розпочався із традиційного фотографування, яке проходило у повній тиші - жодних заяв учасники не зробили. Зустріч триватиме близько трьох годин - на14-30 за київським часом заплановано фінальну прес-конференцію.
Фото прес-служби Ради Євросоюзу
За результатами саміту очікується підписання спільної заяви. За інформацією gazeta.ua у ній буде підтверджено прагнення підписати Угоду пр асоціацію у листопаді 2013 року на саміті Східного партнерства, який відбудеться у Вільнюсі. При цьому українська сторона свою "рішучість" щодо виконання виконання критеріїв, які Євросоюз вважає умовою для підписання документу. Більше того, спільна заява має містити твердження про те, що Україна що вважає ці питання пріоритетними.
Зовні в Брюсселі нічого не нагадує про саміт ЄС-Україна. Жодних ознак його немає і перед будівлею Ради ЄС. Всередині споруджено невеличкий майданчик для урочистого фотографування, і на цьому візуальна присутність саміту в стінах цієї інституції ЄС закінчується.
У кулуарах саміту. Фото прес-служби Представництва ЄС в Україні
На саміті очікується також підписання меморандуму про порозуміння між ЄС та Україною щодо надання їй мікрофінансової допомоги на суму 610 млн.євро. Меморандум не означатиме взяття євросоюзом відповідних зобов'язань. Швидше за все, надання цих грошей матиме умовою досягнення Україною домовленості з МВФ щодо отримання кредиту за програмою стенд-бай. Тобто, фактично Києву дадуть гроші за умови виконання нею вимог фонду.
У прес-центрі саміту. Фото прес-служби Представництва ЄС в Україні
Станом на 14 годину за київським часом все ще тривала тристороння зустріч Баррозу-Ромпей-Янукович, хоча за планом мало б розпочатися пленарне засідання у ширшому складі.
Тим часом до журналістів вийшов міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.
Фото прес-служби Представництва ЄС в Україні
- Подписано соглашение по неформальному диалогу относительно бизнес-климата, - розповів він. - Вы знаете, что Европейский Союз является нашим крупнейшим торговым партнером. В 2012 году товароборот составил 50 миллиардов долларов, что составляят около 29 % от всего внешнего товарооборота Украины. Целью подписания административной договореноости является содействие дальнейшему увеличению товарооборота, а также обсуждение решения вопросов, связанных с торговлей и инвестициями.
Що саме мається на увазі під неформлаьним діалогом Прасолов не пояснив. Так само й те, що ж заважає українській владі покращувати умови для роботи бізнесу без таких діалогів.
- Дуже смішно, - голосно підсумував виступ міністра один із журналістів.
- Ребята, ну подождите.. - відповів Прасолов і швидко зник.
Наступним робити важливу подію з нічого випало Едаурду Ставицькому, міністру палива та вугільної промисловості.
- Підписано два важливих документи: це сьомий звіт між ЄС і Україною з енергетичних питань, а також протокол зустрічі, яка відбулася 1 лютого між мною і комісаром ЄС енергетичних питань Гюнтером Оттингером і мною особисто, - повідомив міністр. Прасолов також заявив, що Євросоюз зацікавлений у модернізації української ГТС (власне, ЄС про це заявив ще 2009 року, але обумовлює свою участь реформуванням "Нафтогазу"). Міністр також повідомив, що європейська сторона запропонувала Україні створити тристоронній (з залученням Росії) газотранспортний консорціум, і що найближчими тижнями у Києві має відбутися "круглий стіл" з цього питання. Відповідати на конкретні запитання щодо нібито пропозиції ЄС Прасолов відмовився.
Про завершальний елемент саміту - прес-конференцію Януковича, Баррозу і Ромпея читайте тут.