ART KYIV contemporary 2012: суміш митців з різних країн
В четвер, 1 листопада, Мистецький Арсенал відкриває одну з наймасштабніших українських виставок сучасного мистецтва — ART KYIV contemporary 2012, що на теренах України проходитиме вже всьоме. ART KYIV contemporary продемонструє якісне вітчизняне та світове актуальне мистецтво. На відміну від минулого року, захід змінив формат з ярмарки на форум.
Окрім провідних українських галерей, на виставці можна буде споглядати роботи митців з Австрії, Росії, Італії, Німеччини та Франції. Вони представлять глядачеві спеціально підготовлені проекти, що познайомлять колекціонерів та поціновувачів мистецтва з останніми доробками та яскравими іменами світу.
"Виключно живопис. Новітній український фігуратив"
Це проект, що досліджує зацікавлення художника в фігуративному зображенні. Сучасне українське мистецтво завжди тяжіло до фігуративного зображення. І найбільш виразно це прагнення проявило себе в живописі.
Можна сказати, що цей вид мистецтва є "помирально-воскресальним". Перший злет фігуративного живопису припав на рубіж 80-х і 90-х років. Характеризувався він такими поняттями, як трансавангардне необароко, вітальність, міфологізм та цитатність зі "зміщенним змістом". Однак, в той час воно проіснувало не довго.
Реабілітація після забуття відбулася уже в медійну епоху. І це не пройшло безслідно. Відбулася така собі мутація. Українські живописці залишилися прихильними до фігуративу, наративності, надмірності мови та подій, монументального формату, але постмодерністське присвоєння історії мистецтва мінилося трансмедійністю рясно змішуваних екранного та журнального потоків.
Помітна також тенденція звернення до реального. Тож часто робота містить у собі гостросоціальний та критичний зміст. Але, для того, щоб існувати, реальне має сприйматися, як ірреальний фантом. Особливість постмедійного фігуративного образу якраз і полягає у тому, що художник змушує сприймати видиме на полотні надсерйозно. Але водночас він і підриває довіру глядача до того, що він бачить, адже це — не більше, ніж спокуса видимостей.
Серед учасників цього проекту такі художники, як: Василь Цаголов, Арсен Савадов, Олександр Ройтбурд, Влада Ралко, Ілля Чічкан, Маша Шубіна та інші.
Проект "Х. Десять", або світ очима росіян
Новий масштабний проект російських художників Олександра Виноградова та Володимира Дубосарського, що представляє глядачеві ретоспективу останніх десяти років нашого життя. Тут можна побачити добре знайомі та улюблені сюжети "гламурних" нульових та поетику реальності останніх років.
Виноградов та Дубосарський, зберігаючи часову послідовність у своїх роботах, покажуть свої нікому не відомі картини, які з різних причин не були закінчені вчасно, і були завершені вже в 2012 році спеціально для цього проекту.
Картини супроводжуються звуковою інсталяцією з коментарями самих художників, що виступають у ролі аудіо-гіда по виставці.
Не серцем єдиним: "Творчий доробок та міф Віктора Вазарелі"
Цей проект познайомить глядача з етапами та творчим методом французького митця угорського походження Віктора Вазарелі. Вазарелі — художник зі світовим ім'ям, засновник художнього напряму оп-арт, що вплинув не тільки на розвиток мистецтва, але й на дизайн та архітектуру.
"Ми робимо ставку не на серце, а на сітківку ока. Таким чином, глядач включається в психологічний експеримент. Різкі чорно-білі контрасти, нестерпна вібрація додаткових кольорів, мерехтіння ритмічних сіток і мінливих структур, оптичний кінетизм пластичних компонентів — усі ці фізичні компоненти присутні в наших роботах. Відтепер їх роль — не творити диво, не занурювати нас у солодку меланхолію, а стимулювати, порушувати в нас дикі веселощі", — коментує свій проект сам Вазарелі.
Експозиція проекту складається з 140 робіт, 120 з яких — сериграфія (шовкографія, що являє собою багаторазове накладання шарів фарби), 20 — автопортрети.
Усі роботи надані із приватної колекції куратора проекту Тібора Чепея.
Елементи класичності в сучасному мистецтві. Італійська платформа
Вона представлена відомими італійськими галереями: Aria Art Gallery, White Room Art Systen Contemporary Gallery, Barbara Paci Gallery та інституцією Free Art Lab.
Цікаво, що в експозиції будуть представлені не лише італійські автори, адже вище згадані галереї співпрацюють з найуспішнішими світовими митцями. Окрасою Італійської платформи стане експозиція робіт сучасних митців виконаних у такому традиційному та складному матеріалі як мармур від галереї Barbara Paci Gallery.
Під час ART KYIV contemporary 2012 відбуватиметься низка заходів освітнього характеру. Це дасть можливість дізнатися більше про авторів та роботи, представлені на виставці, поспілкуватися з художниками та відвідати лекції з сучасного мистецтва.
ART KYIV contemporary 2012 працює з 1 по 18 листопада. Вартість вхідних квитків: дорослий — 50 грн., пільговий — 20 грн.