18 лютого сусідів луганської письменниці 49-річної Ірини Магрицької опитали міліціонери. Дізнавалися, чи вживає алкоголь і наркотики, чи не порушує громадського спокою, хто приходить додому до Магрицьких. На дії правоохоронців літераторка поскаржилася до міліції та прокуратури.
— На початку лютого був 130-річний ювілей Климента Ворошилова, — розповідає. — У Луганську виділили 60 тисяч гривень на реконструкцію пам'ятника маршалу в центрі міста. Але це зовсім новий монумент, який не потребує реставрації. Голова облради Валерій Галенко на сесії сказав, що варто перейменувати Луганськ на Ворошиловград.
У день ювілею "червоного маршала" письменниця презентувала свою книжку "Справжній Ворошилов". У ній розповідає, що він був ініціатором знищення донського козацтва 1921 року. На ХVIII з'їзді ВКП(б) говорив: "Ми пішли свідомо на голод, тому що нам потрібний був хліб". З ініціативи Ворошилова перед війною винищили 36 тис. офіцерів Червоної армії.
— Після виходу книжки мене й почала перевіряти міліція, — продовжує Ірина Магрицька.
2008-го місцеві правоохоронці збирали про неї інформацію.
— Два роки тому з чоловіком Олександром зробила фільм про Голодомор на Луганщині. Тоді Ющенко розпорядився, аби облрада виділила кошти на картину. Мені дали 13 тисяч гривень. Я 300 сіл об'їздила, аби записати очевидців. Але мій фільм у Луганську не сподобався.
Ірина Магрицька викладає філологію в Східноукраїнському університеті. За документальну стрічку про Голодомор її нагородили орденом княгині Ольги третього ступеня.
Коментарі