пʼятниця, 07 лютого 2014 00:45

Якщо Підгрушна не промахнеться — матимемо медаль

7 лютого у Сочі, Росія, відбудеться офіційне відкриття ХХІІ зимових Олімпійських ігор. Наші сподівання на здобуття медалей — жіночий біатлон. Яку тактику та склад слід обрати на змагання?

9 лютого, неділя. Спринт 7,5 км. Старт — 16.30 (тут і далі — за київським часом). Початок Олімпіади — не місце для експериментів. Склад буде бойовий — Валя і Віта Семеренки, Олена Підгрушна, Юлія Джима. На короткій дистанції найважливіше — стрільба, тому що ходом не встигнеш відіграти можливі штрафні кола. Тому шанси має Джима, яка стріляє влучно.

11 лютого, вівторок. Гонка переслідування 10 км. Старт — 17.00. Той самий склад. Великі шанси, що українських спортсменок за результатами першої гонки допустять до другої. Принаймні троє покращать результати спринту.

14 лютого, п'ятниця. Індивідуальна гонка 15 км. Старт — 16.00. Класика біатлону. Точно буде одна заміна. Хтось із першої четвірки втомиться і попросить перепочити чи провалить попередню гонку. Прогноз: гонку побіжать Юлія Джима, Віта Семеренко, Олена Підгрушна і Наталя Бурдига. Остання докладатиме зусиль, адже розуміє, що пробитися в основу на естафету буде важко.

17 лютого, понеділок. Масовий старт 12,5 км. Початок — 17.00. Ще один шанс для Бурдиги. Ймовірно, тренери перед змішаною естафетою дадуть перепочити Підгрушній. Можливо, разом із Джимою. Склад: сестри Семеренко, Бурдига, Панфілова. Для Марії Панфілової цей шанс буде першим і останнім.

19 лютого, середа. Змішана естафета: 2х6 км — жінки, 2х7,5 км — чоловіки. Старт — 16.30. Трьох учасників можна назвати майже безпомилково. Серед жінок — Підгрушна й Джима. Із чоловіків — Андрій Дериземля. За четверту путівку поборються два Сергії — Семенов і Седнєв.

21 лютого, п'ятниця. Естафета 4х6 км. Старт — 16.30. Українки мають чи не найстабільніший склад. На першому етапі побіжить Юлія Джима. Вона — визнаний стартер. Якщо все буде гаразд — зачепиться за першу трійку. Другий етап — Валентина Семеренко. Цього року вона стала лідером у збірній і втримає провідні позиції. Третьою стартуватиме Віта Семеренко. Нинішня її форма — найбільша загадка. Може відірватися від переслідувачів, а може й провалити гонку. Завдання — втримати позицію, а за можливості покращити результат після перших двох етапів. Остання в естафеті — Олена Підгрушна. Роль капітана збірної стане вирішальною. Якщо Олена не матиме промахів — буде медаль.

1 мільйон гривень ­отримають українські спортсмени від уряду в разі перемоги на Олімпіаді-2014. Срібні призери матимуть 680 тис. грн, за "бронзу" пообіцяли 470 тис. грн. ХХІІ зимові Олімпійські ігри відбудуться з 7 по 23 лютого у російському Сочі. Український прапор на церемонії відкриття понесе лижниця 38-річна Валентина Шевченко.

Заявка жіночої збірної України з біатлону на Олімпіаду в Сочі

1. Олена Підгрушна, 27 років, Тернопільщина. На чемпіонаті світу-2013 здобула три нагороди: "золото" в спринті, "срібло" — в естафеті та "бронзу" — в гонці переслідування.

Цього сезону отримала бронзову нагороду на етапі Кубка світу в німецькому Обергофі. Дистанція — спринт на 7,5 км.

2. Валентина Семеренко, 28 років, Сумщина. Виграла етап Кубка світу 2013/14 у французькому Ансі. Дистанція — гонка переслідування на 10 км.

3. Віта Семеренко, 28 років, Сумщина. Посіла восьме місце на етапі Кубка світу 2013/14 в гонці переслідування на 10 км в Хохфільцені, Австрія.

4. Юлія Джима, 23 роки, Київ. Здобула друге місце на етапі Кубка світу 2013/14 у гонці переслідування на 10 км в Хохфільцені, Австрія.

5. Марія Панфілова, 26 років, Харків. Посіла 34-те місце на етапі Кубка світу 2013/14 у французькому Ансі. Дистанція — спринт на 7,5 км.

6. Наталя Бурдига, 30 років, Харків. Фінішувала на 11-му місці у масовому старті на 12,5 км на етапі Кубка світу 2013/14 в німецькому Рупольдінґу.

Зараз ви читаєте новину «Якщо Підгрушна не промахнеться — матимемо медаль». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua