пʼятниця, 20 лютого 2015 00:10

У Мюнхені "Шахтар" матиме майже рівні шанси проти "Баварії"

Автор: підготував Юрій Стригун

— Був упевнений, що "Шахтар" не програє. Коли я на стадіоні, донецький клуб ніколи не поступається, — сміється колишній нападаючий збірної України Іван Гецко, 46 років.

Обговорюємо перший поєдинок 1/8 фіналу Ліги чемпіонів між "Шахтарем" і "Баварією". У Львові команди зіграли внічию — 0:0. За три тижні, 11 березня, повторна зустріч. Чемпіона України влаштує будь-яка результативна нічия.

— "Шахтар" краще підготувався до матчу, ніж суперник, — продовжує експерт. — Мюнхенці перед виїздом до Львова розгромили в чемпіонаті Німеччини "Гамбург" — 8:0. Думаю, той матч їх розхолодив. Переоцінили себе. А тут ще й суперник не надто переконливо виступав у груповому турнірі й два місяці не мав ігрової практики.

"Шахтар" насамперед упорався з Роббеном і Рібері, тобто не поступився на флангах. Зокрема, завдяки тому, що Дуглас Коста не був таким активним в атаці, як зазвичай. Я згоден, що голландець до перерви був найкращим футболістом поєдинку. Але серйозно знизив рівень гри у другому таймі. Це означає, що Луческу (головний тренер "Шахтаря". — "ГПУ") вміло підкоригував дії підопічних у перерві. Змусив зробити так, щоб м'яч до голландця долітав рідше. Загалом дії бразильських легіонерів "Шахтаря" в обороні засвідчили — Луческу цілковито керує командою, змушує волелюбних південноамериканців працювати так, як треба колективові, а не як їм заманеться.

Що не сподобалося в діях "Шахтаря"?

— Перше: не було контргри. Це при тому, що на поле в стартовому складі вийшов Фред, який уміє атакувати. Він замінив дискваліфікованого класичного опорника Степаненка.

Друге: більшого чекав від донецької команди, коли вона залишилася в більшості. Але схилити гру на свою користь підопічним Луческу не вдалося. Можливо, не захотіли ризикувати.

У стартовому складі тренер гостей Гвардіола вирішив обійтися без класичного центрфоварда. "Баварія" не забила потрібний виїзний гол — отже, тактика була помилкова?

— У першому таймі було помітно: бракує вміння Левандовського протаранити оборонців, опинитися в потрібному місці в слушний момент. Після перерви воно вже не знадобилося, бо "Баварія" не мала переваги.

Що турбує напередодні повторного поєдинку?

— Має набрати форму Рібері. Друге: стандартні ситуації. У Львові донеччани спрацювали на них добре. Побачимо, як буде в Мюнхені.

Що дає надію?

— Здається, не буде Лама, ключового захисника мюнхенців. Він не встигає відновитися. Боатенг давно не справляє враження міцного оборонця. Отже, у суперника будуть проблеми в захисті. Швидкі бразильці мусять цим скористатися. Питання в тому, щоб отримати більше простору для організації контрвипадів. Відсутність Хабі Алонсо має посприяти цьому. Тому вважаю, що у Мюнхені "Шахтар" має практично рівні з "Баварією" шанси.

Зараз ви читаєте новину «У Мюнхені "Шахтар" матиме майже рівні шанси проти "Баварії"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua